Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nowi funkcjonariusze w lubelskim garnizonie Policji. Dzisiaj odbyło się ślubowanie (zdjęcia)

W szeregi lubelskiej policji w poniedziałek wstąpiło 47 nowych funkcjonariuszy. Młodzi policjanci zasilą wkrótce jednostki w całym regionie.

W 2020 r. to już piąty nabór funkcjonariuszy do służby w lubelskim garnizonie Policji. Wśród 47 nowych mundurowych, jest 6 kobiet oraz 41 mężczyzn.

Ze względu na obostrzenia wynikające z panującej epidemii, w poniedziałkowej uroczystości jaka odbyła się na Sali Konferencyjnej KWP w Lublinie, ślubowanie złożyło łącznie 18 funkcjonariuszy. W pierwszej części uroczystości słowa policyjnej roty złożyło dziewięciu funkcjonariuszy przyjętych do Wydziału Konwojowego KWP w Lublinie. Kolejnych dziewięciu mundurowych, którzy przysięgę złożyli na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, zostało przyjętych w szeregi Oddziału Prewencji Policji w Lublinie.

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie inspektor Artur Bielecki powitał nowych funkcjonariuszy. Z rąk szefa lubelskiego garnizonu Policji młodzi policjanci otrzymali legitymacje służbowe.

Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje.

Młodzi policjanci już niebawem będą wypełniać słowa złożonej roty ślubowania w codziennej służbie w swoich jednostkach. Oprócz Wydziału Konwojowego KWP i OPP w Lublinie, nowi policjanci zasilą jednostki Policji w takich jednostkach jak: KMP w Białej Podlaskiej (3), KMP w Chełmie (8), KMP w Lublinie (10), KMP w Zamościu (1), KPP w Łukowie (2), KPP w Puławach (1), KPP w Rykach (1), KPP w Janowie Lubelskim (2) i KPP w Tomaszowie Lubelskim (1).

(fot. KWP Lublin)

18 komentarzy

 1. PiS rekrutuje dla swojego dyktatorka nowych pretorian do dalszej wojny z narodem.

  • Narodem dobre jestesmy jak wiejska

  • a ty za kim jesteś ? razem ? wiosna ? nowoczesna ? po czy sld ?

  • No widzisz też mogłeś zostać policjantem a, kim zostałeś ….. no właśnie, nikim i teraz zazdrościsz.

  • Jakby Ci przeczyscili chokapika,albo komus z Twoich bliskich to inaczej bys spiewał i pierwszy szukał pomocy u policji.pozdrawiam 🙂

  • Ślubuję służyć rządowi, pacyfikować demonstracje, rozganiać przedsiębiorców, dzięki którym są pieniądze na moją wypłate i przywileje enerytalne, ślubuję również że nie będę zatrzymywać rowerzystów jeżdżących po chodnikach ani samochodów je blokujących. Nie będę również samodzielnie myśleć, tylko wykonywać rozkazy.

 2. Po co te baby tam się pchają, pojechać z taką na interwencję to jak by iść na wojnę bez karabinu. Porażka.

  • „baby” się tam pchają po 100% pieniędzy za chorobowe (nawet na wydumane choroby – patrz strajk policjantów) emeryturę w wieku nawet 35-38 lat, oraz inne przywileje. No i ogólnie po „stabilizację” i spokój państwowej posady. No może i troszku aby skompensować sobie jakieś kompleksy 😉

   • 35-38 lat i emerytura? Pod lodem pół wieku przeleżałeś? Czasy postkomunistycznych przywilejów z emeryturą po 15 letach słuzby już dawno minęły, poza tym kiedy jeszcze to obowiązywało to mało kto na nią szedł bo była śmiesznie niska. Ale co tam lepiej popsioczyć, namącić czy powymądrzać się z zawiści. Doedukuj się a potem mędrkuj. I nie życzę ci abyś trafił na taką babę choćby z drogówki bo nietaz już byłem swiadkiem jak nie takie kozaki miękły i z podkulonym ogonem weryfikowały swoją butę.

 3. A przywileje zostały przyznane za czasów jak ta instytucja nazywała się MILICJĄ OBYWATELSKĄ, żeby zachęcić w trudnych powojennych czasach do wstępowania w szeregi. A dlaczego trzeba było zachęcać? Bo było to niebezpieczne, a i część osób uznawała to za zdradę narodu i kraju.
  Czasy się zmieniły, a zdobytych bonusów nikt nie oddał.
  Swoją drogą jak parę lat temu wprowadzili im normalność ze zwolnieniami (czyli płatne 80% jak w każdej normalnej pracy, a nie 100%) to ilość zwolnień lekarskich spadła o ponad 30%.
  Taka uczciwość była wtedy w tej formacji.

 4. ..Kajfasz.. ma racje kolejni potrzebni NIEzastrapieni kuzyni kuzynki dalsi krewni komendantów, strzegacy polski. ja swojego syna ucze od malego nienawisci do policji- moze i zle robie ale. 90 procent spoleczenstwa w pl nienawidzi tych sqór…

  • haha świetna postawa ..od małego uczę…dokąd ten biedny kraj zmierza…póżniej będzie taki patriota -chuligan na marszu Niepodległości napierdzielał się z tą znienawidzoną policją…bo jest okazja…bo tak został wychowany…żałosne…a ja swojego uczę normalnego funkcjonowania w społeczeństwie….i szacunku również do policji

 5. Predzej bym wolal zebrac na glownym niz brac marne pieniadze za role mundurowej ku*wy

 6. to przestepcy łamiący konstytucje i dokonujący wymuszeń pod pretekstem rozporządzenia czyli maski włóż