Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nowi funkcjonariusze w lubelskiej policji

Szeregi lubelskiej Policji powiększyły się o kolejnych funkcjonariuszy. 10 z nich wczoraj złożyło uroczyste ślubowanie.

Wyłonieni zostali z setek kandydatów, którzy starali się o pracę w policji. Pomyślnie przeszli procedurę obowiązującą kandydatów, zaś ich wiedza, sprawność fizyczna i predyspozycje zawodowe zostały sprawdzone w każdym szczególe. Najlepszym z tej dziesiątki jest post. Andrzej Kubiś, który uzyskał największą ilość punktów – 184 na 218 możliwych. Swoją służbę będzie pełnił w Oddziale Prewencji Policji w Lublinie, pozostali trafią do komenda miejskich i powiatowych Policji w Lublinie, Zamościu, Chełmie, Białej Podlaskiej i Łęcznej.

Jednak zanim rozpoczną służbę na ulicach miast, czeka ich półroczny kurs, podczas którego będą szkolić się m.in. z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych oraz procedur ich stosowania. Dodatkowo poznają psychologiczne aspekty pracy policjanta oraz etyki zawodowej.

Uroczysty apel połączony ze ślubowaniem odbył się o godz. 9.00 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Młodzi policjanci złożyli uroczyste ślubowanie po którym w szeregach funkcjonariuszy powitał ich p.o. Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Mirosław Sokal, z rąk którego otrzymali odznaki i legitymacje. Komendant pogratulował im również wyboru tej odpowiedzialnej drogi zawodowej, oraz życzył satysfakcji z wykonywanej służby

Komentarze wyłączone