Nowi funkcjonariusze policji złożyli uroczyste ślubowanie

Wczoraj uroczyste ślubowanie złożyło 20 nowych funkcjonariuszy policji. Teraz czeka ich intensywne szkolenie zanim rozpoczną służbę.

W piątek w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie 20 nowych funkcjonariuszy złożyło uroczyste ślubowanie, wśród nich było 16 mężczyzn i 4 kobiety. Zostali oni powitani przez lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego insp. Michała Domaradzkiego. -Życzę Wam wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy. Pamiętajcie, że zawód policjanta to trudna profesja wymagająca wielu wyrzeczeń i zaangażowania- tłumaczył komendant.

Nowi funkcjonariusze zanim wstąpili w szeregi policji musieli przejść przez wiele etapów postępowania kwalifikacyjnego. Zaliczyli m. in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską. Teraz wyjadą na kurs podstawowy do szkoły policji gdzie poznają tajniki m. in. z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania. Poznają psychologiczne aspekty pracy policjanta oraz etyki zawodowej.

Po szkoleniu powrócą oni do swoich jednostek gdzie będą pełnić służbę. Czworo funkcjonariuszy rozpocznie swoją pracę w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie, po dwie osoby w komendach w Białej Podlaskiej, Puławach i Krasnymstawie. Pozostali trafią do komend w Zamościu, Kraśniku, Radzyniu Podlaskim, Świdniku i Tomaszowie Lubelskim. Pięciu funkcjonariuszy zasili szeregi Oddziału Prewencji Policji w Lublinie.

null
null

(fot. KWP Lublin)
2013-11-23 14:44:00

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. kolejne plecakiiiiii

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska