Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w ośmiu województwach. Sytuacja epidemiologiczna w woj. lubelskim

W niedzielę po południu Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 104 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Prezentujemy sytuację epidemiologiczną w woj. lubelskim.

– Mamy 104 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (35), łódzkiego (30), śląskiego (13), małopolskiego (10), dolnośląskiego (9), podkarpackiego (4), świętokrzyskiego (2) i podlaskiego (1) – przekazało w niedzielę po południu Ministerstwo Zdrowia.

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na dzień 31 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego:
1. Liczba osób aktualnie hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (nowych osób w ciągu ostatnich 24 godzin) – 77 (7)
2. Liczba osób aktualnie poddanych kwarantannie – 2700
3. Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 555

Do dnia 31 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 492 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 335 ozdrowieńców i zarejestrowano 15 zgonów.

– W związku ze zdublowanymi przez WSSE Katowice 4 przypadkami zakażeń, usuwamy je wykazu. W popołudniowych raportach WSSE nie mamy odnotowanego żadnego przypadku zgonu z powodu COVID-19 – przekazał resort zdrowia.

Liczba ujawnionych do tej pory zakażeń koronawirusem: 23786/1064 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). W ciągu doby wykonano ponad 16,4 tys. testów na obecność koronawirusa.

(fot. lublin112.pl, MZ)

Zobacz również

27 komentarzy

 1. Aż 15 osób zmarło w województwie lubelskim od początku największej epidemii na świecie ( wszyscy mieli choroby współistniejące i średnia wieku prawie 80 lat). Specjalny szpital w Puławach pewnie zarobi mnóstwo pieniędzy na tym kontrakcie bo w tamtym tygodniu miał aż jednego pacjenta. Brawo minister szumowina i nasz wspaniały rząd.

  • To nie jest forum Naszego Dziennika

  • SZkoda Ci,że tak mało?
   Czy tak kiepsko prowokujesz?

   • Szkoda mi was. Jesteście tacy nieświadomi. Płatne trolle.

   • Farsa zwykła i ściema za którą zapłacimy my wszyscy obywatele i dotyczy to wszystkich czy w to wierzą czy nie. Zobaczycie jakie będą ceny w sklepach na jesieni z powodu ściemy i zatrzymania gospodarki.

    • Miećka Aniołowa

     Mario, nie świruj z tymi cenami. Odkąd rządy przejął PIS, ceny żywności wzrosły dwukrotnie. To nie wina koronawirusa, ale z metra ciętego prezesa.

     • Masz racje teraz ceny podwyższone to spekulacja zwykła ale na jesieni będzie drogo i to już nie będzie spekulacja tylko inflacja.

   • Tylko do 10ciu potrafisz liczyć, że 15 to już duża liczba dla ciebie?

  • Dla Ciebie Pan Profesor.

 2. UWAGA. Na forum grasuje płatny troll, który najpierw pisze w swoim imieniu a następnie podpisuje się moim i odpowiada.

  • Widzę że masz tak mało do powiedzenia ze najpierw podpisujesz się jako ja a następnie swoim. Biedny ciemniaczku szkoda mi ciebie.

   • Platny trollu zastanawiam się kiedy starzy odłączą ci w końcu zasilanie. Nie masz nic do powiedzenia a próbujesz zabłysnąć. Najpierw podpisujesz się jako ja a później jako ty. Paluszek o czólko stuk stuk

    • Widać jak jesteś bezradny skoro pozostała ci tylko próba ośmieszenia mnie. Nie pisze tego dla takich ludzi jak ty do których nic nie przemówi tylko dla takich którzy myślą i potrafią wyciągać wnioski. Dalej siedź w domciu przerażony epidemią mały człowieczku.

     • Skoro jesteś taki bystry, świadomy i mądry to czemu podszywasz się pode mnie? Zobaczysz jakie ceny będą na jesieni to ci mina zrzednie. Farsa zwykła i ściema za którą my wszyscy zapłacimy. Widzę, że 5G już cię lekko przysmażyło.

      • Szkoda czasu na ciebie chłoptasiu.

       • Oczczywiście szkoda na ciebie czasu mały człowieczku. Zrobiłem risercz i jestem w stanie udowodnić, że nasa nie wysłała wcale żadnej rakiety wczoraj. Wszystko to zbiorowe halucynacje.

  • hehe klawiatura robi stuk stuk

 3. Zaczeli choć z opóźnieniem mocno testować Pliszczyn i okolice, szacuje się jakieś +150 przypadków w powiecie lubelskim, +50 Lublin

 4. Jak zwykle strachy na lachy

 5. Epidemia jak z *** gwóźdź.

 6. Maseczkowy potentat i prawdziwy tester

  Znowu będzie wzrost, ale REŻIM trochę poluzował

 7. Żyjemy w piele i modlimy się do boga.

 8. Jesteśmy pożywką dla bakterii,grzybów,wirusów i ciężkich chorób nie mamy wpływu na nic.

 9. Jedna *** z rozdwojeniem jaźni pisze sam i sobie odpowiada, na dodatek jeszcze dyskutuje ze sobą 😀Tak ty Mario

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9564zł -0.21%
  • GBP 4.9886zł -0.11%
  • EUR 4.4745zł 0%
  • CHF 4.2006zł -0.22%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa morskiego otworzą wyjątkową wystawę
   W Lubartowie odbędzie się coroczne „Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd Anek
   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka