690 680 960

Nowe pojemniki na baterie pojawiły się w Lublinie

W Lublinie ustawiono nowe pojemniki, w których zbierane są zużyte baterie. Wszystko w trosce o środowisko.

We wszystkich wydziałach lubelskiego Urzędu Miasta oraz w Biurach Obsługi Mieszkańców zostały rozmieszczone specjalne pojemniki, w których zbierane są zużyte baterie. Każdy może do nich wyrzucać do różnego rodzaju, zużyte małogabarytowe baterie oraz akumulatorki. Zostaną one następnie poddane utylizacji przez specjalistyczną firmę.

Jak wyjaśnia Beata Krzyżanowska z lubelskiego Ratusza, pojemniki ustawiono w trosce o środowisko. – Niewłaściwie zagospodarowane baterie i akumulatory stanowią ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz środowiska naturalnego. W swoim składzie posiadają bardzo dużo szkodliwych i niebezpiecznych substancji takich jak: rtęć, kadm, nikiel, ołów i lit. Są to bardzo groźne substancje, które wymagają szczególnego procesu unieszkodliwienia. Dlatego też wrzucając je do pojemników na to przeznaczonych, dbamy o swoje otoczenie.

Akcja ta jest częścią unijnego projektu „Utworzenie miejskiego systemu zagospodarowania elektrośmieci we Lwowie na podstawie doświadczeń Miasta Lublin”. Pojemniki zaś zostały zakupione w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007-2013.

(fot. UM Lublin)
2014-08-27 08:00:11

3 komentarze

  1. Jak byście jeszcze napisali gdzie zostaną ustawione to byłoby chyba ważniejsze od tej całej reszty z artykułu( skąd, gdzie, jak i po co).

  2. Czytałeś :”We wszystkich wydziałach lubelskiego Urzędu Miasta oraz w Biurach Obsługi Mieszkańców zostały rozmieszczone specjalne pojemniki, w których zbierane są zużyte baterie.” ?

  3. ciekawe czy ktoś poza pracownikami urzędów w których są te pojemniki wrzuci baterie, bo nie wydaje mi się żeby wzrosła z tego powodu liczba wizyt w tych urzędach

Kursy walut

  • USD 4.4415zł -0.17%
  • GBP 5.4558zł -0.1%
  • EUR 4.6898zł 0.1%
  • CHF 4.7542zł -0.07%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!