690 680 960

Nowe karetki w Zamościu i Biłgoraju. Niebawem zaczną jeździć do pacjentów (zdjęcia)

Samodzielna Publiczna Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu zakupiła kolejne dwie nowe karetki. W tym roku na nowe wymieniono już cztery pojazdy.

Samodzielna Publiczna Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu zakupiła dwa nowe ambulanse. Karetki zostały wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt służący ratowaniu zdrowia i życia pacjentów. Jeden z pojazdów będzie stacjonował w Zamościu, drugi w Biłgoraju. Obie karetki zostały stworzone na bazie pojazdów Renault Master.

Ambulanse są koloru żółtego, gdyż zgodnie z przepisami nowe pojazdy włączane do systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego mają mieć właśnie taką barwę. Przede wszystkim chodzi o to, aby były lepiej widoczne, lecz również żeby ich nie mylono z karetkami transportowymi, często prywatnych firm.

Pojazdy kosztowały ponad milion złotych i zostały kupione ze środków własnych stacji. Są to kolejne nowe karetki, jakie w tym roku nabyto w Zamościu. Na dwie poprzednie stacja otrzymała z Ministerstwa Zdrowia dotację w wysokości 800 tys. zł.

(fot. Janusz Dziurian/UM Zamość)

17 komentarzy

 1. Czy w tym kraju wszystko muszą kropić?

 2. Katabas musi być.

  • Jak bedziesz się konczył sam jeszcze bedziesz skomlił za takim katabasem

  • Musi być, „cołaski” same nie przyjdą, trzeba po nie pójść i ciężko popracować…, żeby tylko na AC wystarczyły…

 3. Tyle Marek na rynku a ci renówki i renówki .

 4. NIBY JAKICH,,MAREK”” TO PRZYNAJMNIEJ DOJEDZIE A JUZ CALKIEM SMIESZY MNIE NP AUDI W ROLI AMBULANSU CZY BMW Z LAWETA JAKO POMOC DROGOWA

 5. Po co klecha? Lepiej żeby mechanik kropił

 6. Takie powiedzenie. Nie posmarujesz to nie pojedziesz. Jak nie pokropi to uschnie. Więc kropnął i przy okazji też parę groszy kropnął. Mamy 21 wiek ponoć?

 7. Zastanawia mnie redakcjo dlaczego wrzucacie pod tytułem zdj z księdzem?? Przecież to nie jego inwestycja, może tych w krawatach było by lepiej.., ale wiadomo zobaczą to będą komentować gownoburza

 8. Obciach, XXIw.:((

 9. Po to się kropi, żeby zboczeńcy po nich nie skakały i nie uszkadzały, bo to czyjeś mienie. Diabeł boi się święconej wody.

 10. No chyba ty.

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej