Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nowa fabryka powstaje w Lublinie. Będzie zatrudniała 150 osób

We wtorek w Lublinie odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę kolejnego centrum produkcyjnego na terenie podstrefy ekonomicznej. Budowę swojej fabryki rozpoczyna firma Cormay.

Dzisiaj równo w południe, na terenie podstrefy ekonomicznej na lubelskim Felinie wmurowany został kamień węgielny pod budowę nowej fabryki. Swój zakład chce w tym miejscu postawić firma Cormay. Na 3-hektarowej działce powstanie budynek wielofunkcyjny o powierzchni użytkowej 4,3 tys. mkw. Oprócz produkcji swoje miejsce znajdą w nim również laboratoria, gdzie prowadzona będzie działalność badawcza. Całość inwestycji będzie kosztowało około 40 mln zł netto. Firmie udało się pozyskać dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dzięki niemu 35 proc. kosztów pokryją środki unijne.

Budowa zakładu ma się zakończyć w 2015 roku. Będzie w nim pracowało 150 osób. Jednak jak wyjaśniają inwestorzy, większość to będą pracownicy już zatrudnieni w zakładzie w Maryninie. Jednak z pewnością potrzebni będą także nowi pracownicy, a to spowoduje że utworzonych zostanie ponad 20 nowych miejsc pracy.

Cormay jest producentem i dystrybutorem najwyższej klasy odczynników diagnostycznych oraz aparatury medycznej. Firma od wielu lat posiada swój oddział w Lublinie oraz zakład produkcyjny w Maryninie w gminie Konopnica, jednak by nagonić za ciągłym rozwojem technologicznym, konieczne są nowe inwestycje. Cormay produkuje testy diagnostyczne dla chemii klinicznej, elektroforezy, hematologii, koagulologii, immunologii. W swojej ofercie posiada również automatyczne analizatory biochemiczne, hematologiczne oraz immunologiczne. W Lublinie ma być produkowany „innowacyjny analizator krwi” najnowszej generacji, który jest urządzeniem unikalnym w skali światowej

(fot. UM Lublin)
2014-11-25 17:29:47

7 komentarzy

 1. haha 20 miejsc pracy, mega sukcezzz

 2. tu przybędzie 20 miejsc pracy a w innym miejscu zwolnią 20 osób i się nic nie zmieni

 3. eeeee … narzekacze!!!

 4. A ja uważam, że należy się cieszyć, nawet jeśli zatrudnienie wzrośnie tylko o 20 osób to jednak na nasz rynek w ramach inwestycji wpłynie 35% z 40 milionów unijnych pieniędzy. Zawsze to jakaś wartość dodana. Przy budowie też kilka osób znajdzie pracę.
  A co do miejskich urzędników to byli, są i bedą. Wywalenie ich nic by nie pomogło. Zwiększyli by tylko rzesze bezrobotnych w regionie, a to też kosztuje.
  Ciągle uważam, że w niektórych przypadkach utrzymanie nierentownych firm jest bardziej opłacalne niż utrzymywanie bezrobotnych, którzy jeśli nie znajdą pracy to w szybkim tempie ulegają szeroko pojętej demoralizacji.
  W naszym regionie rynek usług jest nasycony, a tak naprawdę to jedyny rynek gdzie jest możliwa jakaś indywidualna działalność gospodarcza.

 5. Kolejny obóz pracy za n. k. Co z tego złodziejskie państwo zabierze 3/4 dla siebie, w zamian pozwoli wegetować. Dziadostwo i tyle w temacie.

 6. dobre i 20 miejsc, oby nie za najnizsza krajowa

 7. 20 osób a ile wyniesie zwolnienie podatku od nieruchomości ???