690 680 960

Nowa droga na lotnisko oficjalnie otwarta

Długość 6,2 km, 10 zatok autobusowych, 5 rond turbinowych, na odcinku 1,2 km ekrany akustyczne, na całej długości chodniki wraz ze też ścieżką rowerową- tak prezentuje się oddana oficjalnie dla kierowców nowa droga prowadząca do Lubelskiego Portu Lotniczego.

W piątek, dokładnie w południe, nastąpiło oficjalne oddanie do użytkowania nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 822. Ma ona 6,2 km długości, z czego 1,9 km zostało wybudowane od podstaw zaś pozostałe 4,3 km gruntownie zmodernizowano. W uroczystym przecięciu wstęgi wzięli udział członek zarządu województwa lubelskiego Jacek Sobczak, Burmistrz Świdnika Waldemar Jakson oraz dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Andrzej Gwozda.

Jak tłumaczył nam Jacek Sobczak -Droga którą właśnie otwieramy jest częścią nowoczesnego układu komunikacyjnego łączącego oba miasta. Pamiętajmy że cały układ jest jeszcze wciąż w budowie gdyż nakładają się na niego inwestycje wykonywane przez GDDKiA, inwestycje własne miasta Świdnika inwestycje powiatowe oraz wojewódzkie. W przyszłości zyska on połączenie z drogą ekspresową S12 i S17 a także bezpośrednie i szybkie połączenie z Lublinem przez ulicą Mełgiewską. Dzięki temu odcinkowi drogi ruch nie będzie tłoczony poprzez miasto Świdnik, a lepsza komunikacja z Portem Lotniczym z pewnością przyniesie wymierne korzyści w zwiększeniu ruchu pasażerskiego na lotnisku- wyjaśniał.

Jak dodał Sobczak, obecnie kiedy układ komunikacyjny nie jest jeszcze dokończony najlepiej dojechać do lotniska przez Felin – Z Lublina jadąc aleją Witosa, następnie nowym wjazdem do Świdnika i aleją Lotników polskich, na której prace związane z remontem nawierzchni właśnie dobiegają końca, do drogi 822 i nowym układem komunikacyjnym wprost do Portu Lotniczego. Jeżeli ktoś się pomyli to może poprzez węzeł Świdnik na drodze ekspresowej dojechać do ronda we Franciszkowie i z stamtąd również jest doskonały dojazd do lotniska- tłumaczył.

Nowy odcinek drogi wojewódzkiej został realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Wykonawcą był Budimex, a całkowity koszt budowy wyniósł 74 mln z czego 54 mln to środki europejskie a 20 mln to środki własne. -Uzyskaliśmy na tym blisko 7 kilometrowym odcinku rozwiązania komunikacyjne wysokiej klasy wraz z ekranami dźwiękochłonnymi z odcinkiem dwupasmowej jezdni która zaczyna się za nowym wiaduktem, połączenie z parkiem przemysłowym czy też stadionem w Świdniku oraz szereg nowoczesnych i co najważniejsze bezpiecznych rond- tłumaczył Jacek Sobczak.

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…