Nocny pościg policji ze Świdnika do Lublina. W seacie znaleziono sprzęt do wycinania katalizatorów (zdjęcia)

Kierowca seata uciekając przed policją wjechał na osiedle, gdzie został otoczony przez radiowozy. Wtedy wraz z pasażerami uciekł pieszo. Wszystko wskazuje na to, że mężczyźni mogli zajmowali się kradzieżą katalizatorów.

W nocy z wtorku na środę patrolujący teren Świdnika policjanci zwrócili uwagę na podejrzane auto z trzema mężczyznami w środku. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Jednak kierowca seata na widok radiowozu jedynie przyśpieszył i rzucił się do ucieczki. Funkcjonariusze ruszyli w pościg.

Auto skierowało się w stronę Lublina, po czym wjechało na teren osiedla na Felinie. Tam, w rejonie ul. Jagiellończyka kierowca widząc, że dalej nie uda mu się pojechać, zatrzymał pojazd. Z seata wyskoczyło trzech mężczyzn i zaczęło uciekać pieszo pomiędzy bloki. Na pomoc ruszyły kolejne patrole.

Po kilku minutach funkcjonariusze lubelskiej drogówki zatrzymali w rejonie ul. Królowej Bony odpowiadającego rysopisowi mężczyznę. Mieszkaniec Lublina nie był w stanie wyjaśnić, co robi o tej porze w tym miejscu. Tłumaczył, że przyjechał do kochanki, jednak nie wie, gdzie ona mieszka ani jak się nazywa. Został osadzony w policyjnej celi do wyjaśnienia.

W seacie policjanci znaleźli sprzęt służący do kradzieży katalizatorów. Jak wyjaśniała nam asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, funkcjonariusze prowadzą obecnie intensywne czynności związane z tym zdarzeniem. Sprawa jest też rozwojowa.

(fot. lublin112.pl)

40 komentarzy

 1. Szanowna redakcjo. Zapewne Wasza strona służy przekazaniu najnowszych wiadomości z regionu, problemów mieszkańców, wydarzeń oraz… wymiany opinii. Dochodząc do wymiany opinii czytamy w 75% durnych bo inaczej nie da się tego nazwać, filozofii niejakiego Frania. Nie wiemy (wypowiadam się za wiele osób) co to za człowieczek, ale uwierzcie że wielu z nas niechętnie zaczyna zaglądać czy zabrać się za wymianę opinii. Wiadomo że człowiek nie łamie regulaminu, więc nie ma podstaw banować jego wypowiedź, ale będziemy wdzięczni jak coś z tym osobnikiem zrobicie.

  • To, że Franio ma odmienne zdanie a ty albo go kompletnie nie rozumiesz i nie obczajasz ironicznych czasami tekstów to już twój problem. Franio mi pasuje i co ty na to.

   • jak się jest na poziomie Frania, to ok masz rację… wymieńcie się mailami i przeżywajcie każdy artykuł snując wywody między sobą. Mnie i nie tylko mnie jego pseudo inteligencja męczy

  • mineli to się Donek z Franiem z inteligencją… PS co to pisoski?

 2. Szanowna Redakcjo! Wasz artykuł trochę się mija z prawdą. Policja dokonała zatrzymania na podstawie zgłoszenia osoby która była swiadkiem. Reszte roboty zrobił monitoring który sprawdził w która stronę pojechała srebrna Ibiza na nr LKS również słyszałam odgłos cięcia metalu ok 00:30. To się w głowie nie mieści że dochodzi do takich rzeczy w miejscu bardzo oświetlonym nocą. Szybka robota, to była chwila, widać było że fachowcy w swojej dziedzinie.

  • Witaj. Dziękujemy za informację. Materiał opieraliśmy na tym, co nam przekazała w tej sprawie policja. Także nie mieliśmy wiedzy o zgłoszeniach od mieszkańców. A co do złodziei katalizatorów, to rzeczywiście w ostatnim czasie jest to prawdziwa plaga. Sprawcy potrafią w ciągu dwóch minut wyciąć katalizator i odjechać licząc, że policja nie zdąży w tym czasie przyjechać. Pozdrawiam

 3. Koledze wycieli pustą puszkę. Sprowadził citroena z niemiec z uszkodzonym katalizatorem. Wstawił samą puszkę z kwasówki bo nowy katalizator to byłoby 2/3 wartości auta. Następnego dnia zdziwił się przy odpalaniu auta…

 4. Brawo policja. Wycinaczom narządów mówimy stanowcze nie!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska