690 680 960

Miał przesłać 370 tysięcy euro i pierścionek zaręczynowy z brylantem. Kobieta straciła ponad 90 tys. złotych

Kolejna mieszkanka regionu padła ofiarą oszustów. Tym razem była to mieszkanka Lublina, która zwiedziona obietnicą dużej sumy pieniędzy i pierścionka z brylantem, dała się oszukać na ponad 90 tys. złotych.

Policjanci z V komisariatu policji w Lublinie otrzymali zgłoszenie o oszustwie na szkodę 68-latki z Lublina. Kobiet za pośrednictwem Internetu poznała osobę podającą się za dyrektora statku handlowego, mieszkającego w Las Vegas.

Oszust przekazał kobiecie, że bardzo podobają mu się jej zdjęcia, a następnie po kilka godzin dziennie konwersował z mieszkanką Lublina. Zaczął również wyznawać jej miłość i obiecywać wspólne życie w Polsce. Po dopłynięciu do Malezji miał wysłać paczkę z dużą sumą pieniędzy oraz prezentami. Chodziło o 370 tysięcy euro, pierścionek zaręczynowy z brylantem oraz sukienki.

Kobieta zgodziła się przyjąć prezenty i podała dane do wysyłki. Następnie zaczęła otrzymywać informacje z rzekomej firmy kurierskiej oraz banków z prośbą o opłacenie formalności związanych z otrzymaniem kosztowności. W pewnym momencie miała nawet otrzymać informację, iż na specjalnie utworzonym dla niej rachunku pojawiła się cała kwota. Niestety bez autoryzacji i przelewu kolejnych kilku tysięcy euro pieniądze nie mogły być przekazane na jej konto w Polsce.

Niestety dopiero w pewnym momencie 68-latka zorientowała się, że żaden bank nie prosi o tak duże opłaty i postanowiła zgłosić sprawę policji. Do tego czasu oszuści zdążyli wyłudzić od niej ponad 90 tysięcy złotych. Sprawą zajmują się policjanci.

Przeczytaj także: Jak dają się oszukiwać mieszkańcy woj. lubelskiego? Poznaj metody przestępców

(fot. pixabay.com)

23 komentarze

 1. Bo są tak durne, że nie nadają się do opublikowania!

 2. Jak mawiał mój dziadek: „włos długi, a rozum krótki”.

 3. Bolek brat Lolka

  Dobry doktor jest jej potrzebny

 4. …doprawdy siedzę z kawą i dalej nie dowierzam że ludzie są tak naiwni…

 5. Jak to skad albo zarobiły w fabrykach na kierowniczych stanowiskach albo za …hehhehe kolego

 6. ewentualnie mężowi ciężko pracowali i została po nich kasa a taka straa babka 68 lat teraz nie wie co z sobą zrobić bo od kasy i nic nie robienia gloka boli hehe,lepiej roznaniec niech w rękę weźmie.

 7. Ogora to on zasadzal będzie teraz w klubach nocnych z taka kasa o ile go chłopcy nie złapią i nie zasadza za kraty 😁😁😁

 8. Do jarek. Ze słownika,analfabeto.

 9. Robiąc takie byki nigdy się nie dowiesz SKĄD bo taka „idiotka” nie zechce z Tobą nawet zdania zamienić.

 10. Pańcia malowana

  Kobiety..w pewnym wieku to trzeba zająć się wreszcie sobą a nie liczyć na miłość. Oni się z Was tylko śmieją marząc, że jakaś młódka na nich spojrzy.

Kursy walut

 • USD 4.3365zł -0.31%
 • GBP 5.3357zł -0.83%
 • EUR 4.621zł -0.69%
 • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas