Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Nocna ewakuacja pacjentów z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Puchaczowie (zdjęcia)

W niedzielę wieczorem i w nocy trwała ewakuacja pacjentów i personelu z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Puchaczowie. U ponad 20 osób stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Wczoraj wieczorem Czytelnicy zaalarmowali nas, że w Łęcznej od kilku godzin słychać jeżdżące karetki na sygnałach. Jak się okazało, trwała ewakuacja pacjentów i pracowników z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Puchaczowie do szpitala w Łęcznej.

Pacjenci trafili do tymczasowego oddziału chorób zakaźnych, który powstał w szpitalu w Łęcznej na oddziale ortopedycznym. Osoby mające wynik dodatni, trafiły do jednego skrzydła budynku, zaś osoby mające wynik ujemny do drugiego. Łącznie u 26 osób, tak pacjentów jak i personelu, stwierdzono zakażenia koronawirusem. Stan pacjentów jest poważny, większość z nich ma choroby współistniejące. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Puchaczowie został zamknięty do odwołania.

Przypomnijmy, od 3 października 2020 r. (sobota) zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów – Powiat Łęczyński znalazł się w „obszarze czerwonym” związanym ze stanem epidemii SARS-CoV-2. W związku z tym na terenie powiatu, obowiązują dodatkowe ograniczenia sanitarne związane z prowadzeniem różnego rodzaju działalności i organizacji wydarzeń.

Z danych przekazywanych wczoraj przed południem wynika, że w powiecie łęczyńskim występują dwa aktywne ogniska koronawirusa, w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęcznej, jest to ognisko w fazie stabilnej oraz w Kopalni Bogdanka i jest to ognisko w fazie rozwojowej – występuje w nim 67 aktywnych zakażeń.

Do wczoraj w powiecie łęczyńskim było 99 aktywnych przypadków COVID-19, odnotowano jeden zgon, zaś 58 osób uznaje się za ozdrowieńców.

 

(fot. lublin112.pl)

Autor: redakcja

14 komentarzy

 1. Stan Pacjentów, był poważny, już przed wykryciem korona wirusa. Co oni robią z tymi ludźmi…przykre to.

  • człowieku…zakład opiekuńczo-leczniczy…tam właśnie przebywają ludzie schorowani…zamiast ich gdziekolwiek przewozić, powinna być natychmiastowa wymiana personelu na zdrowy…chory izolacja domowa a ciężkie przypadki szpital…
   ale to trzeba zapłacić pielęgniarkom i to dużo żeby chciały pracować…do większości nie dociera,że brakuje personelu bo ludzie odchodzą z zawodu…narażać życia za oklaski nikt nie chce…

   • Dokładnie, to czemu wszystkich transportują do zakaźnych? Żeby media pisały, że zakaźne są zapełnione i brakuje w nich miejsca? Przecież to logiczne, że brakuje. Jak człowieka chorego na serce dają do zakaźnego…etc.

 2. U 0,17 % mieszkańców powiatu łęczyńskiego wykryto wirusa. Czerwona strefa.

 3. „Stan Pacjentów, był poważny, już przed wykryciem korona wirusa. Co oni robią z tymi ludźmi…przykre to”

  Gdyby osoby odpowiedzialne przestrzegały rygoru sanitarnego – nie byłoby problemu…

  „U 0,17 % mieszkańców powiatu łęczyńskiego wykryto wirusa. Czerwona strefa”

  Zamiast pie***lić bez sensu rzucając ochłapy informacji wziąłbyś się jeden z drugim za politykę w regionie i zrobił coś pożytecznego…

  • U 0,17 % mieszkańców powiatu łęczyńskiego wykryto wirusa. To rzetelna informacja, a nie ochłap. Stan faktyczny, którego kowidianie unikają jak ognia.

 4. ,,Osoby mające wynik dodatni, trafiły do jednego skrzydła budynku, zaś osoby mające wynik ujemny do drugiego.,, Po co zajmować miejsce w szpitalu osobami z ujemnym wynikiem??

 5. To chyba na drugi test mogą czekać w domowej kwarantannie

  • Nie mogą, bo wnioskując z powyższego tekstu wynika, że to byli pacjenci zakładu Opiekuńczo-Leczniczego

   • właśnie…opiekuńczo-leczniczego…wiec niech dalej tam zostaną…tylko niech wymienią zakażony personel!!!! tylko, że nie ma na jaki…brak chętnych do tak ciężkiej pracy, mało płatnej z ryzykiem życia

 6. Ci ludzie są schorowani, ale bezobjawowi no i dla polepszenia statystyk trzeba ich trzymac w szpitalu bez odwiedzin itd. Pacjenci łęczyńscy nawet kataru nie mieli i zostali przetransportowani do Puław.. I takich ludzi sie hospitalizuje: ponad 95% stan lekki lub bezobjawowi

 7. Po co ich zabierali do szpitala…. Blokując miejsce. LICZY SIĘ KASA! Za przyjecie w szpitalu gruba kasa idzie.