Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nocna akcja policji na ulicach Lublina. 100 skontrolowanych aut i 80 wykroczeń (zdjęcia)

Nadmierna prędkość, zły, a czasami nawet fatalny stan techniczny pojazdów – to główne wykroczenia, jakie stwierdzali policjanci w trakcie sobotniej akcji na terenie Lublina. Niektóre pojazdy w dalszą drogę pojechały na lawecie.

W sobotni wieczór na ulicach Lublina przeprowadzona została kolejna akcja pod kryptonimem „Stop Agresji na drodze”. W działaniach oprócz funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, brali udział także funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, a działania wspomagała straż miejska i straż ochrony kolei. Celem wzmożonych działań, było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego.

Policjanci skupili się na tych rejonach miasta, gdzie od dawna występują problemy związane z brawurową jazdą. Chodzi o miejsca gdzie gromadzą się kierowcy oraz ulice, z których najczęściej zgłaszane są interwencje mieszkańców. Bardzo często dzwonią na policję z informacją, że ich spokój jest zakłócany przez pisk opon, mają problemy z dojazdem do pracy, czy też powrotem z pracy do domu, gdyż ulice oraz wjazdy są zastawione przez parkujące auta. Do tego dochodzą skargi na zgromadzenia jakie są organizowane na parkingach lubelskich marketów.

Dlatego też funkcjonariusze prowadzili kontrole m.in. przy ul. Turystycznej, Mełgiewskiej, al. Witosa czy też na Strefie Ekonomicznej. Sprawdzano m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, jak też stosowanie się przez kierujących do obowiązujących przepisów. Działania zakończyły się po północy.

W efekcie funkcjonariusze skontrowali blisko 100 pojazdów oraz ujawnili ponad 80 wykroczeń w ruchu drogowym. Ponadto zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych. Mundurowi zatrzymali też 1 prawo jazdy za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jak zapowiadają policjanci, akcje tego typu będą kontynuowane.

(fot. lublin112.pl)

55 komentarzy

 1. niech śmigają , po co tor zamykali, dla was samochód to samochód, zero pasji,

  • pamiętam że na torze zawsze były tłumy, w każdą niedzielę pełno amatorów używanych opon i śmieci z Niemiec, alkoholu i tytoniu zza wschodniej granicy, kiełbasy z rożna, piwa z beczki i sikania pod płotem, później ten obraz nędzy przenieśli na Elizówkę i to był prawdziwy koniec toru
   chcecie tor to kupcie kawałek pola pod miastem połóżcie trochę asfaltu i zbijajcie fortunę za wjazd i bilety dla widzów, skoro waszym zdaniem tylu jest chętnych na tor, to dziwne, że nikt tego nowego toru jeszcze nie zbudował

 2. Chwdp!!! Frajer frajera pompka od rowera a ludziom siemanoo siemano siemano!!! Zamykajcie Tory dalej a My będziemy ścigać się na ulicach do końca świata hahaha jp!

 3. a opony do upalania na tylnej osi założyli przez przypadek

 4. Gdyby Ci ludzie mieli choć odrobinę oleju w głowie to już by sobie chociaż yanosika włączyli, ale jak ktoś tak głupkuje to zasługują na karę

 5. Wiadomo brawurowa jazda zawsze jest ryzykowna. Ale ile jest „kierowcow” co im przeszkadza pisk opon a sami rano zap*erdalaja do swojego korpo i nie umieja opanowac pojazdu podczas poslizgu? Chyba to właśnie oni robia statystyki z wypadkow. Powinny byc miejsca do swobodnego latania i przy okazji cwiczenia jak sie zachowac na drodze w awaryjnej sytuacji. Sam jezdze na tor ale wiadomo kasa… no i daleko od miejsca zamieszkania.
  Btw pozdrawiam cebulakow wyzej bez jakiegokolwiek hobby

  • mają hobby – wypowiedzi w tematach na których się nie znają i krytyka tych którzy myślą inaczej np. właściciele audi, bmw to głupki bo przecież można się toczyć fabiedą , tańszą, młodszą a potężny zastrzyk adrenaliny też jest na każdym zakręcie …

 6. eliminował łby