Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Noc Sów na UMCS. Zapisz się już teraz

UMCS zaprasza na Noc Sów – wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom. Spotkanie z sowami na UMCS rozpocznie się 16 marca br. o godzinie 16:30 na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS (ul. Akademicka 19, Lublin) i potrwa do 17 marca br.

Lublin
2019-03-16, 20:00

W pierwszej części wydarzenia odbędą się warsztaty, podczas których będzie można dowiedzieć się, jakie gatunki tych ptaków żyją w Polsce i w Lublinie. Dowiemy się, czym żywią się sowy, czy wszystkie są aktywne tylko nocą oraz jak można chronić te niesamowite ptaki. Będzie też sporo atrakcji dla najmłodszych, wśród nich nauka wydawania sowich odgłosów, konkurs wiedzy o sowach, gry i zabawy związane z ptasią tematyką.

Uczestnicy będą mogli zapoznać się z literaturą ornitologiczną lub wziąć do ręki sprzęt biologa terenowego, a nawet pogłaskać sowę. Wszyscy zainteresowani będą mogli także porozmawiać z profesjonalnymi ornitologami.

Drugą część wydarzenia będą stanowić nocne wycieczki (zarówno 16 marca oraz 17 marca). Każda z nich rozpocznie się o godzinie 20:15 na pętli autobusowej przy ul. Filaretów. Nocna wyprawa do Starego Gaju zapewni dreszczyk emocji: będzie można przekonać się, jak wygląda nocne życie lasu i czy przyroda budzi się już do życia, a przede wszystkim usłyszeć i zobaczyć sowy w ich naturalnym środowisku.

Organizatorem Nocy Sów na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS jest Studenckie Koło Naukowe Biologów UMCS.

Zapisy na wydarzenie i szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.nocsow.pl oraz www.facebook.com/sknbumcs.

Noc Sów to wydarzenie odbywające się corocznie w marcu w wielu miejscach Polski, organizowane przez stowarzyszenie Ptaki Polskie. Wydarzenie ogólnopolskie odbędzie się 23/24 marca br.

(fot. pixabay.com)

3 komentarze

  1. Chodzą słuchy, że z Krajowego Laboratorium Referencyjnego Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach uciekły wściekłe kleszcze. Widziano je jak wysiadały z pędzącego pociągu z W-wy, na skarpie na wysokości Czubów, od strony Starego Gaju…

    Podobno są nieszczepione…

  2. Da się zapisać bez Facebooka?

Z kraju