Niezadowoleni z rządów PiS organizują w Lublinie Strajk Obywatelski

Ugrupowania niezadowolone z rządów PiS organizują w dniu 13 grudnia Lubelski Strajk Obywatelski. Organizatorzy żądają m.in. dymisji rządu Beaty Szydło, nazywając go haniebnym i publikują 13 postulatów strajku.

Organizatorami lubelskiego protestu jest m.in. Ogólnopolski Strajk Kobiet, Nowoczesna, Platforma Obywatelska, Komitet Obrony Demokracji i Inicjatywa Polska.

Ugrupowanie te wzywają do wspólnego protestu przeciwko władzy i uważają zarazem, że obecna władza łamie prawa obywatelskie, demoluje edukację, nie szanuje obywateli, a przede wszystkim zaprzepaszcza ćwierć wieku odbudowywania naszej pozycji w wolnym świecie.

– Przyjdźcie z flagami narodowymi, flagami swoich ugrupowań i stowarzyszeń, flagami unijnymi, przepasanymi żałobnym kirem. Pod biurami przedstawicieli tego haniebnego rządu powiedzmy głośno, że mamy dość tego co robią z naszym państwem. Poniżej postulaty pod którymi wszyscy się podpisujemy i wszyscy musimy żądać ich spełnienia – mówi Bartosz Sierpniowski.

POSTULATY STRAJKU OBYWATELSKIEGO

Dobro Polski i jej mieszkańców jest naszą podstawową troską. Tymczasem już od roku działania rządzących uderzają konsekwentnie w kolejne gwarancje demokratycznego państwa prawa oraz w interes obywateli.
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej stanowi, że władza zwierzchnia należy do Narodu. I jako Naród, żądamy:

1. Dymisji rządu Beaty Szydło oraz uformowania gabinetu przez Jarosława Kaczyńskiego jako Prezesa Rady Ministrów;
2. Odstąpienia od działań mających na celu skrępowanie funkcjonowania instytucji państwa, w szczególności od działań paraliżujących funkcjonowanie Trybunału Konstytucyjnego oraz sądów powszechnych;
3. Zaniechania działań uderzających w prawa kobiet;
4. Wycofania się rządu ze szkodliwej i nieprzygotowanej reformy oświaty;
5. Przestrzegania konstytucyjnej zasady rozdziału Państwa od Kościoła;
6. Doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji oraz doświadczenia, a nie przynależności partyjnej;
7. Konsekwentnego sprzeciwiania się wszelkim przejawom faszyzmu, nacjonalizmu oraz ksenofobii;
8. Niezależności politycznej instytucji kultury oraz mediów publicznych;
9. Bezwzględnego utrzymania wolności zgromadzeń;
10. Zachowania autonomii organizacji pozarządowych;
11. Przywrócenie pełnej władzy nad majątkiem, w szczególności nad ziemią rolną (stop groźbie nacjonalizacji) oraz podwyższenia kwoty wolnej od podatku dla wszystkich;
12. Wycofania się władz z ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej w przypadku sprzeciwu bliskich;
13. Odstąpienia od formowania Wojsk Obrony Terytorialnej w obecnym kształcie, to jest z możliwością użycia ich przeciwko obywatelom RP.

2016-12-05 12:38:52
(fot. nadesłane)

Zobacz również

125 komentarzy

 1. jak powiedziała posłanka nowoczesnej Gasiuk-Pichowicz, nie może być tak, żeby teraz zajmowano się ściganiem przestępców

 2. Oo… Złodzieje wychodzą.

  Lublin112 – też protestujecie? Pasowalibyście jak ulał do całej śmietanki.

  • Nie, ale będziemy robić zdjęcia. Tak jak na większości protestów, tych prawicowych, tych lewicowych i innych. Czym innym jest informować, a czym innym identyfikować się z daną grupą polityczną.

   • Byłoby fajnie gdybyście się nie identyfikowali. Niestety niektóre Wasze artykuły wskazują na to, że jednak identyfikujecie się.
    Poza tym samo informowanie o takim wydarzeniu wskazuje na to, że w jakiś sposób identyfikujecie się z nimi. Jesteście prywatną firmą i nie musicie publikować takich informacji. A skoro je publikujecie (niezależnie czy z własnej inicjatywy, czy też dla kasy), to wspieracie taką inicjatywę.

   • Mam wielki szacunek dla Lublin112, Od kiedy powstali zawsze są na stronie startowej mojego kompa. Szlag mnie trafia na te komentarze do tego wątku, Owszem JESTEM PRZECIWKO PIS bo to patologia, ale dajcie spokój Lublin 112 bo to naprawdę rzetelny i obiektywny portal lokalny.

    • Wracaj na Łonet, chyba pomyliłeś portale. Jako jedyny, wyzywasz innych. brak jakiejkolwiek konkretnej wypowiedzi, tylko wyzwiska. Takiej demokracji oczekujesz? Bezkarnie kraść i niszczyć Polskę? W 81 to pewnie w pierwszym szeregu ZOMO nawalony kroczyłeś a teraz krzyk, że ci emeryturę ubecką chcą ograniczyć. Żałosny jesteś jak bigos. polmos i donos. Taki 3 w 1.

     • Następna nawiedzona, brak mi słów. Z Zomo to ja na Litewskim się napiepszałem w 1981, nie raz dostałem pałą po plerach, i miałem takie dziecko jak ty. które wychowałem inaczej niż patologia ciebie. Weź się do roboty, zrób coś z sobą i pokaż jaka to ty polka. ( nie od brania )

     • W przeciwieństwie do ciebie wyższe wykształcenie techniczne z pierwszym stopniem naukowym. Taka tradycja rodzinny patologicznej tamtych czasów, kiedy troje dzieci było patologią a chlanie normą społeczną. Z ZOMO tak samo się biłeś jak Mazguła nie miał nic wspólnego z PZPR http://niezalezna.pl/90261-przelozeni-o-pulkowniku-mazgule-w-okresie-stanu-wojennego-wzorowo-realizowal-zadania
      Nie obrażaj ludzi, mierząc ich swoją miarą. Nie słów ci brakuje, tylko inteligencji, choć na jedno to wychodzi. Mogłeś dla dobra kraju chociaż się nie rozmnażać. Gratuluję wychowania potomka, Kiedy na 112 o nim przeczytamy? Może już coś było?

  • Dla zwolenników PIS wszyscy , którzy mają inne poglądy są be .Tak być nie może , nigdy nie działo się dobrze w żadnym kraju ,gdy zabrakło tolerancji i zwykłej przyzwoitości .

 3. Obiecali zwiększyć kwotę wolną od podatku dla wszystkich i co…? Zwiększyli dla tych co zarabiają 500 zł miesięcznie a resztę olali. Sobie jako posłom zostawili 30.000 zł. Tylko dlatego warto pójść zaprotestować!

  • No w końcu ktoś myślący. a nie jak reszta omotanych.

  • I właśnie oto chodzi. Ludzie zaślepieni 500+ całowali by ich po stopach tylko nie myślą że pieniędzy rząd nie dał z własnej kieszenie, o sobie jakoś zapomnieli. Niestety te długi które PIS teraz narobi MY i NASZE DZIECI będziemy spłacali latami. Dawać jest łatwo tylko trzeba mieć z czego…

 4. Hahha trzeba zrobic zgromadzenie na fb kto chetny porzucac jajkami w alimenciarzy

 5. Nawet godziny protestu nie podali a wy się rzucacie z komentarzami na redakcję. Żal mi was.

 6. wystarczy napisać że protest będzie i od UB się oberwie lub PO ? , prawdziwa cnota krytyki sie nie boi nie jestem za PIS ani PO to UBkiem jestem ? Ludzie NIE DZIELA SIE NA PO I PIS TYLKO NA MADRYCH I GŁUPICH

 7. Taki sam kwik będzie za 3 lata jak pisiorki stracą władzę. Z resztą taki sam kabaret mamy od dobrych 6 lat na rocznicach smoleńskich.

  • Pomarzyć każdemu wolno. Wiesz chociaż z jakiego powodu są organizowane te rocznice, czy na odprawie ci nic nie powiedzieli?

 8. Naród z Polska

  Mam nadzieję że za 3 lata Polacy będą w100% zmobilizowani i pogonią obywateli polskich od koryta i będziemy mieć tylko polski rząd a co za tym idzie Polska podniesie się z kolan.

 9. Dlaczego organizatorzy chca zeby wybrana w demokratycznych wyborach wladza podala sie do dymisji? Jestescie zalosni i nie szanujecie wyboru wiekszosci. Tym samym jestescie przeciwnikami demokracji.

 10. Protest w rocznicę stanu wojennego ? Jak to ? Postulaty ? A postulaty były by trafne ale w czasach poprzednich rządów. Trochę tęsknię za metodami PO, bo za ich czasów na takich protestach, wzniecano zamieszki i pałowano uczestników.. co przydało by się pewnym „wynalazkom” np. z Nowoczesnej czy KODu (niezapominając o tych co wyprzedawali Polskę, czyli PO). PS. Nie głosowałem na PIS

  • i tak przy okazji, chętnie bym poszedł na ten protest – posłuchać skowytu tego bydła – ale nie mam czasu na głupoty, sorry.

   • Cebulaku na głupoty nie masz czasu, to może na kulturę znajdziesz? Obrażanie ludzi to Twoje wychowanie,czy przyjemność Ci sprawia?

    • Wychowała mnie poprzednia władza 🙂 Przechwyciłem parę epitetów od KODowców, PeOwiaków i tych nowoczesnych 😛 Poza tym „bydło” to pikuś w porównaniu z tym co z ‚ich’ ust ‚wypływa’.. Więc jeżeli zaczynasz wypominanie z próbą umoralniania, to zacznij wśród swoich 🙂 Miłego wieczoru EASY 😀

 11. Komuchy, bolki i parasolki nie mogą pogodzić się z przegraną w wyborach. To oni zorganizowali wybory i w tak zorganizowanych wyborach przegrali kompromitując się teraz. PO zachowuje się dokładnie tak jak PZPR w komunistycznym zacofaniu mówiąc, że tylko oni są demokratyczną władzą. Wykrzykując obłudne hasła niby w obronie demokracji i samowoli obywatelskiej pokazują, że są tylko CIEMNOGRODEM.

 12. Ale Pis to socjaliści i kato-komuchy, wystarczy obejrzeć wiadomości (jak w Korei Pn) do tego równanie w dół wszyscy mają być tak samo biedni. Zaradnym i ciężko pracującym dowalić trzeba wysokie podatki żeby było 500+ na patologie. Kościół i rząd mają mieć większą władze od zwykłego obywatele (ustawa o zgromadzeniach i obrocie ziemią.)…i nie zapomnijmy że przedsiębiorcy to wrogowie państwa i robią na złość panu Kaczyńskiemu nie inwestując i przenosząc firmy za granice gdzie urzędy nie gnębią podatników. Im też trzeba dowalić trochę podatków i pogmatwanych przepisów żeby łatwo ich było zamknąć w pace.

 13. wystarczy posluchac Trumpa jak sie wypowiedzial o elitach-to dotyczy rowniez Polski.mamy marionetkowy rzad.mozemy sie jedynie zjednoczyc i nie kupowac w marketach i dyskontach-lepiej dorabiac klase srednia.zaczalem od siebie.zdrowie jest najwazniejsze wiec polecam posluchac dr Jerzego Ziebie,dr Jaskowskiego co oni mysla na temat szczepionek i lekow i jaki to ma wplyw na nasze zdrowie i pomyslec nad tym czy po,pis i poslow z innych partii obchodzi zdrowie spoleczenstwa.chca nas truc na potege a wystarczy wydac pare zlotych,no czasami wiecej -zalezy od choroby aby wyleczyc sie samemu!myslenie nie boli.

 14. Pisuary na forum w pełni zmobilizowane, do całej reszty: za 3 lata pełna mobilizacja w dniu wyborów pozwoli zaoszczędzić nerwów w przyszłości. Bo jak nie, to znowu 30 % będzie postrzegane jako większość narodu.

  • To nie mobilizacja, tylko komuszego betonu co raz mniej. Tumaniony przez lata Naród otrząsnął się z letargu. Polacy przestali dawać się w wała robić i powiedzieli dość. Wam to nie w smak a ja się cieszę z tych ostatnich podrygów PRL-bis. Za trzy lata to może z 10% w 10 partiach was zostanie. Nawet TVN was nie rozmnoży.

 15. Ja czegoś nie rozumiem. PiS został wybrany bo PO i PSL było złe, PiS miał to zmienić.
  Teraz kiedy PiS -owi zarzuca się, że robi coś złego to to PiS i obrońcy mówią PO też tak robiło. No właśnie i dlatego PiS nie powinien tak robić bo miało być inaczej.
  Teraz dochodzimy do absurdu. Jeśli rząd zrobi mi coś niezgodnego z prawem lub konstytucją to gdzie mam się poskarżyć bo wygląda, że do rządu:).
  Niepokoi mnie też to co ostatnio obserwuję w dyskusjach opozycji z rządem. Zarzuca się komuś coś absurdalnego, a kiedy pada pytanie o dowody, to słychać, że ich nie ma bo zostały zniszczone. W efekcie brak dowodów jest dowodem, bo jak nie ma, to zniszczyli, a skoro zniszczyli to są winni. Jak by nie byli winni, to nie musieli by niszczyć dowodów i dowody by były.

 16. Żadna partia przez ponad 30 lat nie dała mi tyle co PIS w parę miesięcy. Dzięki nim nie muszę się martwić już co będzie jak wyrzucą mnie z pracy, a i moje wszystkie dzieci mogą chodzić na dodatkowe zajęcia i mają szafę pełną ubrań.

  • Dostałeś ochłap w postaci 500+ a za plecami zabierają ci wolność, demokrację, łamią konstytucję, wprowadzają indoktrynację do szkół i mediów „narodowych”. Oby nie było jak w przysłowiu: „Mądry polak po szkodzie…”
   Uważasz, że wszystko można kupić? Są wartości nadrzędne i ich trzeba bronić.

   • W jaki sposób? Idąc za tymi, co podburzają ludzi bo od koryta oderwani? A ludziska głupie jak owieczki na rzeź maszerują….

    • Ludzie nie są głupi i jak owieczki maszerują, tylko myślą. Nie zostałam oderwana od koryta ale płakać mi się chce jak widzę co dzieje się z naszym krajem, jak niszczy się prawa ludzi, łamie Konstytucje. Smoleńsk sprawa priorytetowa tylko nie bierze się pod uwagę uczuć rodzin ofiar!!! Miesięcznice-modlić trzeba się w Kościele a nie pod pretekstem pokazywać swoje poglądy. Nie jestem za żadną partią. Chciałabym tylko szacunku i równości dla ludzi a niestety obecne rządu pogłębiają kiepską sytuację.

   • Wartość nadrzędna czyli Lenin wiecznie żywy. Co ty wyjeżdżasz, z łamaniem Konstytucji? Kto złamał pierwszy, wybierając na zapas Sędziów i majstrując przy ustawach, Konstytucję; asekurując się na wypadek przegranych wyborów? Kury ci szczać prowadzać i ziemię, nie politykę, uprawiać. Kto i w jaki sposób demokracji ci broni? Podaj konkrety jak potrafisz

    • Np. zmiana ustawy o zgromadzeniach publicznych. Taki pierwszy z brzegu przykład z tego tygodnia…

     • Ta zmiana akurat jest potrzebna, mieszkam w warszawie, i mam dość wiecznych korków bo co chwile jakieś protesty z byle powodu

 17. Nawet jak by PIS odszedł od wladzy to i tak prędzej zagłosowałbym na Kukiz15 niż kodowców

  • Nowakowski to niech wprowadzą całkowity zakaz zgromadzeń a nie dają pierwszeństwo sobie i Kościołowi. Istnieje rozdział Państwa od Kościoła.
   Nocnymarek widziałam jak chciano zdeptać prawa kobiet. Widzę jak traktuję się rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej nie biorąc ich pod uwagę. PIS miał naprawiać, mówił o nepotyzmie itd. a co teraz się dzieje… Każdy kto nie z PIS jest zły trzeba go usunąć ze stanowiska nie ważne że to dobry i pracowity człowiek. Miało się skończyć obsadzanie stanowisk a jest jeszcze gorzej. Jeszcze trochę by się znalazło ale nie mam czasu się rozpisywać bo muszę zająć się dzieckiem.
   Niestety nie ma na kogo glosować w wyborach. Sprawiedliwości nigdy nie będzie. Skoro to idealna partia mogła zrównać się z innymi i skoro zabrała najbogatszym powinna i sobie, a nie zarabiają tysiące miesięcznie i tu muszą być uprzywilejowani.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.921zł -0.5%
  • GBP 4.7623zł -0.07%
  • EUR 4.3513zł -0.33%
  • CHF 4.0014zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)
   Jechał ciężarówką całą szerokością drogi, miał blisko 6 promili. Zobacz nagranie (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Potańcówka w skansenie na 400 par
   Berberys Klezmer Band – koncert Hava Nagila
   Obchody Święta Wojska Polskiego w Lublinie
   Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa Granica 835 Kordon Kryłów – Krecziv
   Festiwal na Trójstyku na błoniach w Orchówku
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.