Niewinny pożar trawy przerodził się w tragedię

W czwartek przed południem strażacy pojechali gasić niewielki pożar trawy. W ogniu znaleźli dwie osoby, jedna już nie żyła.

Straż pożarna o palącej się suchej trawie w okolicach ulicy Nałęczowskiej w Lublinie została powiadomiona o godzinie 11.14. Ze względu na to, że według osoby zgłaszającej, pożar nie był duży, na miejsce został wysłany jeden zastęp strażaków. Gdy po sześciu minutach dotarli oni na miejsce, i rozpoczęli akcję gaśniczą, zastali wśród palącej się trawy poparzonego mężczyznę oraz nie dającą oznak życia kobietę.

Pomimo natychmiastowej akcji ratunkowej, niestety nie udało się przywrócić funkcji życiowych u 40-letniej kobiety. Natomiast do poparzonego mężczyzny został wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego w wieku około 60 lat do Wschodniego Centrum Oparzeń w Łęcznej.

Jak udało nam się ustalić, do tragedii doszło najprawdopodobniej przez nieuwagę poszkodowanych. Rano przyjechali oni na posesję przy ulicy Naqłęczowskiej aby ją uporządkować, o czym świadczą narzędzia ogrodnicze znalezione w pobliżu. Nie potwierdzono jeszcze czy świadomie podłożony został ogień, aby wypalić uschniętą trawę, czy też doszło do jego zaprószenia, jednak z relacji świadków wynika, że parę chwil po tym, jak trawa zaczęła płonąć, kobieta znajdowała się cały czas w pobliżu. W pewnej chwili upadła, a mężczyzna, prawdopodobnie jej ojciec zaczął ją ratować. Jednak znajdujący się tam ogień natychmiast zajął ich ubrania.

Czynności w tej sprawie prowadzi policja pod nadzorem prokuratora. Ustalane są wszystkie okoliczności w jakich doszło do śmierci kobiety.

(fot. PSP)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7303zł -0.3%
  • GBP 5.1069zł 0.34%
  • EUR 4.5237zł -0.23%
  • CHF 4.1974zł -0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL