690 680 960

Niewidoma kobieta potrącona na przejściu dla pieszych. Dostała się pod lawetę

Całkowicie zablokowany jest przejazd ulicą Grabskiego w Lublinie. Doszło tam do poważnego wypadku.

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 17:40 na ulicy Pogodnej w Lublinie. Potrącona została tam starsza kobieta. Jak ustaliliśmy na miejscu zdarzenia, dostawczy volkswagen z doczepiona lawetą jadąc ulicą Pogodną w stronę Majdanka skręcał w lewo, w ulicę Grabskiego. Jego kierowca, obywatel Ukrainy, zatrzymał się przed skrzyżowaniem. Gdy auto ruszało, na przejście weszła para starszych ludzi, niewidoma kobieta oraz niedowidzący mężczyzna.

Idąca jako pierwsza kobieta dostała się pomiędzy auto a lawetę a następnie została wciągnięta pod spód. Kierujący volkswagenem dopiero po kilku sekundach zorientował się co się stało, zatrzymując się na środku skrzyżowania. Poszkodowana z licznymi obrażeniami została przewieziona przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Na szczęście, jak informują lekarze, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W miejscu wypadku funkcjonariusze lubelskiej drogówki ustalają dokładny przebieg oraz okoliczności zdarzenia. Całkowicie zablokowany jest przejazd ulicą Grabskiego. Ruch w kierunku Drogi Męczenników Majdanka kierowany jest przez parking pobliskiego sklepu, zaś w kierunku al. Witosa przez ulicę Krańcową.
(fot. lublin112)
2014-07-28 18:32:41

16 komentarzy

 1. Przejeżdżałem tamtędy koło 18:30. Nie ma w okolicy ŻADNEGO znaku ostrzegającego przed niewidomymi. W tym akurat przypadku ciężko ustalić winnego. Kierowca pokonywał zakręt, ludzie weszli mu pod koła… Nie dalej jak 300 metrów w kierunku ul. A.M.Majdanka kobieta w wieku na oko 50 – 60 lat nie więcej nie rozglądając się nawet wlazła na ulicę. Dopiero ja usłyszała klakson to: „Przepraszam przepraszam, zamyśliłam się…” Aż policjant jej zwrócił uwagę. Swoją drogą – dwie osoby niedowidzące bez żadnej dodatkowej opieki wychodzą po zakupy i przechodzą przez, bądź co bądź, ruchliwą ulicę Grabskiego?

  W Lublinie znajdę baaaardzo dużo miejsc gdzie ludzie nie myślą, tylko włażą pod koła… Wileńska, Grabskiego, Wojciechowska, Sulisławicka, Długa, Nowy Świat, Nałkowskich, Romera, Bursztynowa, Ruska, Lubartowska… Nie obwiniam tutaj TYCH akurat dwoje starszych ludzi. Obwiniam wszystkich tych, którzy chodzą na pamięć, bo przecież mieszkają tutaj już 40 lat… :/

  • To tam gdzieś jest zakręt? Wow tyle lat tu jeżdżę i jakoś go nie spotkałem ale mniejsza z tym, to że mylisz pojęcia to już wiadomo, kierowca wykonywał lewoskręt a nie zakręt, po drugie jest coś takiego jak lusterka w aucie ale co ty o tym wiesz jak „jeździsz na pamięć” i ich nie używasz, nie będę wymagał od ciebie za wiele jeździsz raz na tydzień w niedziele i to jest dla ciebie trudność, później tacy zajeżdżają drogę albo wymuszają.

   Współczuje pieszym lecz też bez winy nie byli, niestety oni pojazdu nie widzieli, w tej sytuacji mógł tylko kierowca auta uratować sytuację jednak tego mu się nie udało.

  • Niestety…ale to jest właśnie interpretacja przepisu,że „pieszy ma zawsze pierwszeństwo”.Nie ważne,że jedziesz z towarem i ciężko jest wyhamować,że jesteś 30 m od przejścia,pieszy ma zawsze rację

 2. Keep rollin,rollin,rollin`

 3. to nie było na przejściu dla pieszych, widać to na jednym zdjęciu że przejście jest kilka metrów dalej, szli na wprost chodnikiem prawie na środek skrzyżowania!

  • Spaceruj dalej , a nie wziąłeś czasem pod uwagę że mogli przechodzić przez przejście w ciągu ul.Grabskiego , w poprzek ul. Pogodnej , np. od strony Biedronki w stronę ul. Łabędziej ? . ze zdjęć to wyraźnie wynika. Moim zdaniem właśnie dlatego kierowca zatrzymał się w miejscu które widać na fotkach.

 4. zxc, Mama Selita – ale z Was kierowcy… Jestem ciekaw jak zdaliście teorię na prawko skoro nie umiecie czytać ze zrozumieniem. Kobieta weszła między samochód a lawetę a nie przed samochód! Tak więc jak weszła za samochód to cwaniaku znajdź ją w lusterku, tym bardziej, że się rozglądasz przed siebie czy Ci nikt nie wyjedzie z przeciwka i czy masz wolne z lewej i z prawej strony… 🙂

  • jak prowadzisz lawetę, to obowiązuje Cię trochę większa ostrożność niż jak jedziesz małą osobówką

 5. Mądrze mówisz Marecki. W końcu ktoś mądrze skomentował… bo już miałam wrażenie, że wszyscy tu wjeżdżając na skrzyżowanie … patrzą w lusterka 😉

 6. a kto w ogóle pozwala chodzić ślepym bez opieki? może niedługo zaczną jeździć samochodami ?!

  • Życzę Ci bardzo, bardzo mocno, abyś i Ty mógł doświadczyć tego, jak jest być ślepym, i że mimo wszystko chce się żyć i prowadzić normalne życie.

 7. Magicly Twoje chamstwo dorównuje Twojej głupocie. Niewidomi ludzie chcą być jak najbardziej samodzielni i mają do tego pełne prawo, a ci akurat mieszkają w pobliżu i wiele razy pokonywali to przejście, ale czasami zdarzają się wypadki i tyle, i taki właśnie miał miejsce. Na szczęście pani żyje i trzymam kciuki, aby wyzdrowiała. Jednak w całym zajściu nie to było najdziwniejsze, ale zachowanie innych kierowców to istne kuriozum. Jak można wpychać się pomiędzy stojącą karetkę, a lawetę, byle tylko pojechać na wprost. A swoją drogą nieudolność policji w zabezpieczeniu miejsca wypadku jest także kuriozalna. Jak można było pozwolić, aby pozbawieni rozumu niektórzy kierowcy jeździli po chodnikach, trawnikach, skoro można było skręcić, zawrócić, przejechać przez parking Biedronki i spokojnie pojechać dalej (tak robiła właśnie część kierowców). Aby zapanować nad sytuacją to musiały przyjechać jeszcze 2 dodatkowe samochody policji. Żałosne.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska