Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nieudany manewr wyprzedzania i zderzenie. Seat przeleciał przez rów, zatrzymał się na skarpie

Manewr wyprzedzania dwóch ciężarówek zakończyła zderzeniem ze skręcającą osobówką. Po zderzeniu jeden z pojazdów dosłownie przeleciał nad rowem, zatrzymując się na skarpie.

W poniedziałek około południa w miejscowości Dąbrowa w powiecie kraśnickim doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kobieta kierująca seatem wykonywała manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu i w jej samochód uderzyła osobowa skoda, również kierowana przez kobietę. Uderzone auto zjechało z drogi przeleciało przez rów i zatrzymało się na skarpie.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Do szpitala przewieziono 58-latkę kierującą seatem. Na szczęście kobieta nie odniosła poważnych obrażeń.

Jak się okazało kierująca skodą wykonywała manewr wyprzedzania dwóch samochodów ciężarowych, przed którymi jechał seat, niestety nie przewidziała, że na odcinku wyprzedzania jest skrzyżowanie, na którym w momencie wyprzedzania skracało osobowe auto jadące przed ciężarówkami.

Obie kierujące były trzeźwe. Policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia.

(fot. Policja Kraśnik)

14 komentarzy

  1. A co tu ustalać, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej w dodatku na skrzyżowaniu jest chyba oczywistym błędem kierowcy skody. Ciekawy jestem ilu ekspertów jak „Arek” patrzy w lusterko przed skrętem w lewo czy przypadkiem nic nie nadjeżdża z tyłu… żenada, siedzisz teraz w kapciach przed komputerem i rżniesz kozaka podobnie jak i kilka osób które umieściło tu komentarz, ciekawe co byście napisali będąc na miejscu kierowcy seata…