Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nieszczęśliwy wypadek podczas prac przy kombajnie. Nie żyje mężczyzna porażony prądem

Wczoraj na jednej z posesji w gminie Skierbieszów doszło do nieszczęśliwego wypadku. Nie żyje mężczyzna porażony prądem.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło we wtorek w jednej z miejscowości gminy Skierbieszów w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o porażeniu prądem 71-latka.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mieszkaniec Zamościa na posesji naprawiał kombajn zbożowy. Pracował przy kosisku używając do tego szlifierki kątowej. Najprawdopodobniej znajdujący się pomiędzy elementami kombajnu kabel zasilający urządzenie został przecięty. Po tym 71-latek dotknął metalowego elementu kombajnu zamykając obieg prądu i wówczas doszło do porażenia.

Niestety, pomimo przeprowadzonej reanimacji, 71-latek zmarł. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało przewiezione do zakładu patomorfologii celem przeprowadzenia dalszych badań. Szczegółowy przebieg zdarzeń wyjaśniają policjanci.

(fot. Policja Zamość)

12 komentarzy

 1. Nieszczęśliwy wypadek. Zbieg okoliczności. Szkoda człowieka[*]

 2. Czy ktoś wie o jaką miejscowość chodzi??

 3. Do taki prac bierze się przedłużacz z grubym kablem, niestety częsty błąd naprawiającego, brawura to najgorsza rzecz.

  • Bo twoja prędkość jest lepsza niż moja............

   ZnaFco przedłużaczy wszystkie są w podwójnej izolacji, tu mogło dojść do przecięcia przewodu szlifierki o element tnący czyli kosę. Ale to ustali Policja z Prokuraturą.

   • Różnicówka od niedawna obowiązkowa od razu wyrzuca korki i prąd nie zdąży nikogo porazić, tutaj brak różnicówka (przełomowy wynalazek)

  • Pieczychlebek Garncarz

   @sbn: nie filozofuj.

 4. Śmierć na 1000 sposobów

  Śmierć czyha na każdym kroku.

 5. Ale poco do starego dziadka jeszcze robić dodatkowe koszty? 70lat skończone mógł uważać.

Z kraju