690 680 960

Nieszczęśliwy wypadek podczas ostrzenia motyki. 80-latek śmigłowcem trafił do szpitala

Wczoraj w jednej z miejscowości w gminie Miączyn doszło do nieszczęśliwego wypadku. Podczas ostrzenia motyki, starszy mężczyzna został uderzony w głowę przez fragment kamienia szlifierskiego.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu w jednej z miejscowości w gminie Miączyn w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku podczas ostrzenia motyki.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że 80-letni mężczyzna w amatorskiej stolarni ostrzył motykę za pomocą założonego na heblarkę stołową kamienia szlifierskiego. W pewnej chwili kamień pękł raniąc 80-latka.

Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas wykonywania prac w gospodarstwie domowym. Rutyna i pośpiech mogą mieć tragiczne skutki. Uważajmy zwłaszcza podczas wykorzystywania w codziennych pracach sprzętu elektrycznego. Każdą czynność, nawet taką, która wykonywana była już wielokrotnie należy robić z należytą starannością, bez pośpiechu i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

(fot. Policja Zamość)

7 komentarzy

 1. To czym ostrzył cheblarką?

 2. Założę się, że ostrzył tak narzędzia od wielu wielu lat. Pech, czysty pech. ZDROWIA!

  • Raczej wielkie szczęście, że ostrząc na tej maszynie narzędzia od wielu lat, dożył tak zacnego wieku.

 3. Heblarka słuźy jak sama nazwa , do heblowania , równania powierzchni drewnianych i tam są wysokie obroty , tarcza bez osłony ? Moźna szlifować ale trzeba zejść z linni obrotów .I co babka ugotuję czym będzie plewić jak ch****&* strzelił bąbki?

 4. Brakuje najważniejszej informacji – co z motyką?

 5. To cholerstwo ma obroty dużo, dużo większe niż zwykła szlifierka więc nie dziwota że zwykły kamień szlifierski nie wytrzymał. Tu trzeba by zakładać tarczę jak do kątówki.

Kursy walut

 • USD 4.3247zł -0.12%
 • GBP 5.3302zł 0.11%
 • EUR 4.685zł 0.07%
 • CHF 4.7012zł -0.41%

Polub nas