Niespokojny długi weekend na drogach regionu. Wysyp pijanych kierowców i sporo wypadków

Długi majowy weekend nie przebiega spokojnie na drogach naszego regionu. Od piątku zginęły dwie osoby, blisko 20 zostało rannych, nie brakuje też pijanych kierowców.

Sprzyjająca pogoda sprawia, że pomimo wolnych dni, ruch na drogach naszego regionu jest spory. Niestety przez ostatnie dni policjanci zanotowali też sporą ilość zdarzeń drogowych. Od piątku doszło już do 17 wypadków, w których 2 osoby zginęły na miejscu a 17 odniosło obrażenia. Do tego doszło do 183 kolizji. Obie ofiary śmiertelne wypadków to rowerzyści.

W piątek po południu w Zagłobie w gminie Wilków kierujący ciężarówką mężczyzna, podczas manewru wyprzedzania potrącił 75-latka jadącego rowerem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna zachwiał się na jednośladzie i został uderzony przez pojazd ciężarowy, po czym dostał się pod jego koła. Zginął na miejscu.

Z kolei w niedzielę po godzinie 22 w Parczewie na ul. Polnej samochód osobowy potrącił rowerzystę. Kierowca auta nie zatrzymał się aby sprawdzić, co stało się z cyklistą, tylko oddalił się z miejsca zdarzania. Po chwili po leżącym na jezdni rowerzyście przejechała kierująca audi kobieta. 55-letni mieszkaniec Parczewa z rozległymi obrażeniami trafił do parczewskiego szpitala. Lekarzom nie udało się uratować jego życia, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Nie brakuje także pijanych kierowców. Pomimo licznych apeli oraz ostrzeżeń wciąż wiele osób wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu. Od piątku do poniedziałku zatrzymano 80 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Najwięcej wczoraj, gdyż aż 30. Wszyscy z nich staną przed sądem, gdzie oprócz wysokiej grzywny grozi im do dwóch lat więzienia.

(fot. lublin112)
2016-05-03 13:03:23

6 komentarzy

 1. Nie „aż 30” tylko raptem 30. Tak jak grzyby po deszczu tak i wysyp pijanych w weekend. Normalka. Ciekawe, ilu z tych pijanych trafi na 2 lata do pierdla? Bezpiecznych powrotów wieczorem.

 2. A co to się działo z poniedziałku na wtorek w nocy pod Europą może zasięgniecie języka? Taxi, Policja, ITD i karetka?

 3. Na pijanych kierowców jest inna metoda tylko ustawy na to nie ma.
  Utrata prawka na rok czasu wystarczy ale , dodatkową karą powinno być odpracowywanie kary przy ofiarach wypadków. Po pierwsze pomoc w szpitalach na OIOMie , po drugie ubieranie zwłok, po trzecie udział w akcjach ratunkowych. Trzeba takim osobom pokazać co się mogło wydarzyć i co mogli zrobić, wtedy mamy prawdziwa resocjalizację , a dodatkowo pomoc. Założenie obroży powinno być darmowe ,więzień nie powinien siedzieć za kratkami za takie coś, tak samo jak dłużnicy. Niech siedzi w domu i niech codziennie stawia się do pracy. Jeżeli pracuje gdzieś normalnie , to ustalamy zmiany i powiedzmy w ciągu godziny po swojej pracy, ma się stawić w danym miejscu i tam odpracowywać kolejne min. 4h dziennie. Bezrobotni powinni przychodzić na 8h dziennie 🙂
  Prosta sprawa i bez utrzymywania więźnia za 4tys.zł/mc!! Jestem ciekawy, dla czego jeszcze nikt na to nie wpadł i nie tnie kosztów w więziewnictwie?? Za inne przestępstwa, można sprzątać ulice, wycinać krzaki przy drogach , czy obstawiać imprezy masowe tańszą ochroną.

 4. Pomysł niezły dodatkowo powinni publikować zapijaczone mordy w środkach masowego przekazu. Należy publicznie pokazywać potencjalnych morderców.

  • a co to za kara? wstydu nie mają tylko będą się cieszyć, że ktoś pokaże za darmo

 5. Dlaczego tylko dwóch przewalcowanych rowerzystów???.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7336zł -0.03%
  • GBP 5.2657zł 0.08%
  • EUR 4.5285zł -0.05%
  • CHF 4.1567zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie