Czwartek, 28 marca 202428/03/2024
690 680 960
690 680 960

Niemal 3 tys. nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Ponad pół tysiąca w woj. lubelskim

Minionej doby zarejestrowano niemal 3 tys. nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Woj. lubelskie nadal znajduje się na czele województw z największą liczbą kolejnych zakażeń SARS-CoV-2.

– Mamy 2 950 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (736), lubelskiego (511), podlaskiego (253), zachodniopomorskiego (177), podkarpackiego (176), śląskiego (169), pomorskiego (160), małopolskiego (140), dolnośląskiego (122), łódzkiego (103), wielkopolskiego (101), kujawsko-pomorskiego (100), warmińsko-mazurskiego (65), świętokrzyskiego (41), opolskiego (39), lubuskiego (20). 37 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – poinformowało w poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba nie zmarła też z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Liczba zakażonych koronawirusem 2 975 880/76 447 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W woj. lubelskim na kwarantannie przebywają 24103 osoby, liczba wykonanych testów minionej doby: 1903. Liczba łóżek dla pacjentów w lubelskich szpitalach – stan na dzień 24.10.2021 r. 1332/1038 – ogółem liczba łóżek dla pacjentów COVID-19/zajęte łóżka, 109/64 – ogółem respiratory dla pacjentów COVID-19/zajęte respiratory.

Niemal 3 tys. nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Ponad pół tysiąca w woj. lubelskim

(fot. WOT, MZ)

59 komentarzy

  1. Szczepionka na WZW nie czym weszła na rynek i do ogólnego stosowania była badane przez okres 8-10 lat taki jest średni czas wprowadzenie szczepionki od wynalezienia do ogólnego stosowania. Jeśli chodzi o preparat przeciw Sars CoV-2 to z własnych rozmów z pacjentami oraz z własnych obserwacji osób zaszczepionych to można stwierdzić że ponad 30% ludzi zaszczepionych w chwili obecnej jest leczonych z powodu zakażenia Sars CoV-2. Jeśli chodzi o samo zakażenie i jego zjadliwość sposób przenoszenia i czas w którym dana osoba jest narażona na ekspozycję wirusa a wypowiedzi osób promujących szczepienia następuje duża rozbieżność w danych przedstawianych w tygodniu a po weekendzie. Dane ludzi zakażonych powinny rosnąć a nie po sobocie czy niedzieli spadać jest to główna zasada epidemiologiczna pandemicznej. Dane o spadkach zakażeń jest jawna manipulacja ponieważ najbardziej na podświadomość człowieka działają liczby co naukowo jest udowodnione.

    • Gołym okiem widać, że tekst pisany przez gimnazjalistę lub osobę równie wykształconą. Nie masz pojęcia ani o WZW, ani o danych , ani nawet o sposobie podejmowania decyzji.
      Wygrać na argumenty z antyszepionkowcem, to tak jak wygrać z przedszkolakiem w szachy, ale taki wypowiedzieć się musi….

  2. To idzie fala..fala..fala..mundur rozpięty,czapka w ręku pas na jajach?

  3. Nie ma czegoś takiego jak epidemia.
    To jest sztuczny twór administracyjny.

  4. W Indiach 20% zaszczepionych już po fali, magicznie.

    • Indie, które w maju przechodziły potężny kryzys epidemiczny związany z gwałtownym przyrostem zakażeń i zgonów z powodu COVID-19, mogą mieć nadzieję na poprawę sytuacji epidemicznej w najbliższym czasie. Niedawno przeprowadzone badania wykazały, że dwie trzecie populacji kraju posiada przeciwciała koronawirusa. Eksperci ostrzegają jednak przed nadmiernym optymizmem, przypominając o dużym prawdopodobieństwie pojawienia się kolejnej fali zachorowań.
      Lubelskie też teraz szybko zaczyna się uodparniać , proste szczepionka albo choroba, tylko po chorobie skutki uboczne mogą być gorsze i długotrwałe

    • jakieś dane statystyczne ile osób po Covidzie ma długie konsekwencje?

      • Długotrwałe skutki koronawirusa
        Magazyn Science w swojej publikacji z lipca podaje, że we Włoszech w jednej grupie zakażonych, 87% pacjentów hospitalizowanych z powodu ostrego zakażenia COVID-19, 2 miesiące później nadal zmagało się ze efektami po zachorowaniu na koronawirusa. Wirus ma bowiem skłonność do wywoływania rozległego stanu zapalnego i krzepnięcia krwi. Badanie COVID Symptom Study przeprowadzone na podstawie danych z aplikacji dla zakażonych, funkcjonującej w Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Wielkiej Brytanii wskazuje, że około 15% wszystkich zakażonych cierpi na dodatkowe dolegliwości. Wśród tych pacjentów są nawet osoby, które zakażenie przeszły łagodnie.
        Uszkodzenia serca
        Naukowcy badają właśnie, jakie ślady w organizmie pozostawia po sobie choroba oraz kto jest najbardziej narażony na długotrwałe skutki zakażenia koronawirusem. Badania opublikowane w JAMA Cardiology wskazują, że 19% pacjentów z COVID-19 przejawia oznaki uszkodzenia serca. U osób, które przeszły zakażenie wirusem, mogą wystąpić długotrwałe problemy sercowo-naczyniowe, które zwiększają ryzyko zawału czy udaru. Jedno z badań pacjentów z COVID-19 na temat powikłań zakrzepowych wskazało, że 31% pacjentów miało także problemy z krzepnięciem krwi.
        Pacjenci poważnie chorzy na COVID-19 są częściej narażeni na dysfunkcje serca, które mogą skutkować arytmią lub nadciśnieniem tętniczym. Jeśli jesteś w grupie osób, które doświadczyły powiązanych z COVID-19 problemów z sercem, unikaj alkoholu, palenia papierosów, a także skonsultuj możliwość realizacji intensywnych ćwiczenia z lekarzem.
        Chroniczne zmęczenie i zdrowie psychiczne
        Michael Marshall opisuje w naukowym magazynie Nature zjawisko chronicznego zmęczenia, na które często skarżą się chorzy na COVID-19 w internetowych grupach wsparcia. Jest im trudno pracować, skupić się dłużej niż kilka minut lub nawet wstać z łóżka. Przywołuje badanie, w którym spośród 143 osób z COVID-19, leczonych w rzymskim szpitalu, wykazano, że aż 53% z nich uskarżało się na długotrwałe poczucie zmęczenia.

        Często występującym powikłaniem u pacjentów, którzy przebyli COVID-19, jest również tzw. mgła mózgowa. Na czym to polega? Objawia się trudnościami w myśleniu w wyniku uszkodzenia komórek mózgowych i stanu zapalnego mózgu lub ciała. Ozdrowieńcy skarżą się na to, że nie mogą znaleźć odpowiednich słów, mają obniżoną koncentrację i zapominają różnych rzeczy. Badania chińskich naukowców nad neurologicznymi problemami pacjentów z COVID wykazały, że 36% z 214 pacjentów cierpiało na objawy neurologiczne takie jak zawroty, bóle głowy, zaburzenia świadomości czy urazy mięśni. Objawy dotykały także układu nerwowego i dotyczyły bóli nerwowych, zaburzeń smaku i węchu.
        Uszkodzenia płuc jako powikłanie po COVID-19
        Choroby układu oddechowego, astma albo nadciśnienie, mogą zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia trwałych zmian w płucach. Badanie chińskich naukowców nad przebiegiem klinicznym choroby u hospitalizowanych pacjentów w Wuhan wskazuje, że spośród 58 bezobjawowych pacjentów, aż 95% z nich miało zmętnienia w płucach w obrazie tomografii komputerowej.
        Z kolei zespół naukowców z Uniwersytetu Południowej Kalifornii pod przywództwem Alego Gholamrezanezhada, zbadał 33 pacjentów zakażonych wirusem. Jedna trzecia spośród badanych miała obumarłe tkanki z widocznymi bliznami na płucach. Ze względu na to, że wiele zakażonych osób nie trafia do szpitala, naukowcy szacują, że ogólny wskaźnik tego typu uszkodzeń płuc wynosi około 10%. Ci sami naukowcy opublikowali badanie, w którym dzięki analizie skanów CT obrazujących płuca ponad 900 pacjentów wykazano, że dolne płaty płuc były uszkodzone, co utrudniało badanym oddychanie podczas wysiłku. U wielu pacjentów uszkodzenia te były jednak mniejsze podczas kolejnych badań wykonanych około 2-6 tygodni później.
        Wirus SARS-CoV-2 jest z nami od niespełna roku, dlatego naukowcy nie są jeszcze pewni, czy zapoczątkuje on choroby przewlekłe u zakażonych i jak długo będą utrzymywać się ewentualne powikłania
        Ale zawsze można powiedzieć , że to propaganda , tak dla pocieszenia , że mnie to nie dotyczy.

        • A to już te zweryfikowane liczy „zakażeń” we Włoszech, gdzie zostało 6% z tych wielkich liczb co podawano na początku w mediach, czy każdego co chorował na choroby płuc wtedy liczy się jako „powikłania” covidowe? Najpierw by musieli mieć jakąkolwiek pewność że to był covid, a nie cokolwiek innego, żeby sobie o powikłaniach mówić.

          Tak, to propaganda. Tak, nie dotyczy nas, nikt poniżej 80tki nie choruje.

      • Skąd je weźmiesz, jak wszyscy chorzy na cokolwiek obecnie są kwalifikowani jako niezaszczepieni, jakimś kłamstwem statystycznym, a wcześniej chorzy na covid byli kwalifikowani jako tacy przez testy pcr które są bezwartościowe. Koronawirusy nie powodowały nic długoterminowo, grypa powodowała prawie nic. Nie ma niczego innego.

  5. Podpis elektroniczny

    Spoko idzie teraz na mazowieckie , za kilkanaście dni lubelskie będzie na tyłach statystyki.

    • Na tyłach to długo nie będziemy, a mazowieckie wyprzedzi lubelskie jeśli na nasze 1000 zachorowań tam bedzie powyżej 2500 a do tego jeszcze daleko.

Z kraju