Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nielegalnie produkował alkohol. Stracił aparaturę i gotowy „produkt” (zdjęcia)

Bialscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej ujawnili na jednej z posesji w gminie Biała Podlaska nielegalną „wytwórnię alkoholu”. Wkrótce sprawą 57-latka, do którego należał wyprodukowany alkohol oraz aparatura, zajmie się sąd.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej przeszukali jedną z posesji w gminie Biała Podlaska. Mundurowi posiadali informację, że zamieszkujący tam 57-latek produkuje alkohol, bez wymaganego zezwolenia. Na miejscu potwierdzili posiadane informacje.

W trakcie przeszukania całego domu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli około 350 litrów zacieru znajdującego się w beczkach oraz niemal 40 litrów gotowego alkoholu, rozlanego do pojemników o różnych pojemnościach. Zabezpieczyli też aparaturę służącą do wyrobu alkoholu. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku.

Nielegalnie produkował alkohol. Stracił aparaturę i gotowy „produkt” (zdjęcia)

Nielegalnie produkował alkohol. Stracił aparaturę i gotowy „produkt” (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

8 komentarzy

  1. Tusk sam się orżnął

  2. Pewnie lepsza tra brymucha była niż te szczyny z polmosów, odkąd przestawiłem się na tzw. produkt regionalny nie wiem co to kac a i walory „smakowe” są o niebo lepsze 🙂

  3. Lepsze to niż ta trucizna z Polmosu

  4. To wina tyz nie wolno robic???
    To teraz powinni wszystkie sklepy z tym asortymentem zamknąć ze sprzedają legalnie sprzęt do wyrobu alkoholu

  5. Dlaczego „produkt” w cudzysłowie?

  6. Przyznać się który doniósł władzy .

  7. NA włsne potrzeby wolno produkować

  8. Płynu odkażającego nie można wyrabiać ?

Z kraju