Nielegalni migranci w naczepie ciężarówki. Zamiast do Francji, dotarli na granicę z Białorusią

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili kolejnych w tym roku nielegalnych migrantów. Dwaj obywatele Afganistanu dotarli do Polski w naczepie ciężarówki.

W minioną sobotę funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Terespolu, podczas działań prowadzonych w miejscowości Dobryń Duży w pow. bialskim wylegitymowali dwóch młodych mężczyzn. Byli to obywatele Afganistanu, którzy poruszali się pieszo wzdłuż oczekujących na odprawę graniczną i celną samochodów ciężarowych.

W trakcie prowadzonych wyjaśnień okazało się, że dotarli do Polski ukryci w naczepie ciężarówki. W ten sposób, bez dokumentów, podróżowali z Serbii tzw. szlakiem bałkańskim. Krajem docelowym ich wyprawy miała być Francja jednak ku ich zaskoczeniu znaleźli się w pobliżu granicy z Białorusią.

Po przebadaniu ich przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, nielegalni migranci zostali przewiezieni do pomieszczeń służbowych SG. W trakcie czynności prowadzonych przez Straż Graniczną ustalono, iż dwaj cudzoziemcy, którzy nielegalnie dostali się do naszego kraju to: mężczyzna w wieku powyżej 18 lat oraz nastolatek.

W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Zgodnie z decyzją sądu, osoba pełnoletnia trafiła do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców, zaś nastolatek został umieszczony w placówce opiekuńczo – wychowawczej. Funkcjonariusze Straży Granicznej badają okoliczności tej nielegalnej migracji.

(fot. NOSG)

Zobacz również

5 komentarzy

  1. … za samą determinację należy przyznać obywatelstwo … PL ?

  2. Szkoda ich, w Afganistanie bida…:(

  3. przecież oni siedzieli na przystanku autobusowym w okolicach sklepu…

  4. to zapewne ci wykształceni inżynierowie – nawigatorzy… sam kwiat społeczności uciekający przed wojną.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie
Gratka dla miłośników muzyki bluesowej. Dziś startuje „Chatka Blues Festiwal”