690 680 960

Nielegalne automaty do gier i narkotyki w lokalu w Kraśniku (wideo, zdjęcia)

Funkcjonariusze z lubelskiej Służby Celno-Skarbowej oraz policjanci z Kraśnika zabezpieczyli 2 automaty służące do urządzania nielegalnych gier hazardowych. Sprzęt znajdował się w niewielkim lokalu w Kraśniku. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli także mefedron i amfetaminę.

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej oraz kraśniccy policjanci weszli w minionym tygodniu do jednego z lokali w centrum Kraśnika. Z posiadanych informacji wynikało, że w niewielkim lokalu kontenerowym prowadzone są gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

– W lokalu mundurowi zabezpieczyli 2 automaty do gier hazardowych oraz gotówkę służącą do wypłaty wygranych. Hazardowy charakter urządzeń potwierdziły przeprowadzone gry kontrolne. W nielegalnym punkcie rozrywki znajdowały się też dwie nieletnie osoby. W trakcie przeszukania lokalu funkcjonariusze obu służb znaleźli również ponad 100 gramów mefedronu i amfetaminy – relacjonuje Michał Deruś rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Kraśnika w wieku 17 i 18 lat. Starszy z nich usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i udzielania narkotyków. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Z kolei funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej sprawdzają teraz, kto jest odpowiedzialny za organizowanie nielegalnych gier. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz grzywna.

(fot. wideo KAS)

2 komentarze

  1. Nie dawali w łapę. Zazwyczaj jest tak że właściciel dostaje cynk że w okolicach będzie SC wtedy zamyka lokal do czasu odwołania.

  2. Taki lokal prowadzą Ci co mają powiązania z politykami. Co z tego że znajdą właściciela i tak nic mu nie zrobią!

Kursy walut

  • USD 4.4074zł -0.57%
  • GBP 5.3351zł 0.26%
  • EUR 4.7402zł -0.16%
  • CHF 4.8004zł 0.31%

Polub nas