690 680 960

(Nie)Bezpieczny koniec weekendu na naszych drogach. Seria wypadków w regionie

Nie pomagają apele, nie skutkują prośby o rozsądek za kierownicą. Ostatni dzień długiego weekendu przynosi co chwila informacje o kolejnych wypadkach na naszych drogach.

Od samego rana niedziela mija pod znakiem licznych zdarzeń drogowych w naszym regionie. Od południa doszło do kolejnych kilku wypadków, w których ranne zostały kolejne osoby.

Woroniec – Kierowca stracił przytomność podczas jazdy
Do wypadku doszło o godzinie 12:15 w miejscowości Woroniec pod Białą Podlaską. Na krajowej 2 samochód ciężarowy z naczepą zjechał na pobocze a następnie do przydrożnego rowu. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz policja. Kierowcę scanii przewieziono do szpitala, jego stan jest dobry, nie doznał poważnych obrażeń ciała.

Lublin: Zderzenie dwóch aut na Bursakach
Około godziny 15, w rejonie skrzyżowania ulic Związkowej, Szeligowskiego i Elsnera zderzyły się dwa samochody osobowe. Jak nas poinformowano, w tył opla uderzył peugeot. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Biała Podlaska: Zderzenie autobusu z samochodem osobowym
Do zdarzenia doszło około godziny 14 na al. Solidarności w Białej Podlaskiej. Doszło tam do zderzenia autokaru z osobowym volkswagenem. Jak wstępnie ustalono, kierujący neoplanem mężczyzna doprowadził do zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka osobowym autem. Przez ponad godzinę ruch w tym miejscu był całkowicie wstrzymany, auta kierowano na objazdy.

Zemborzyce: Zderzenie dwóch aut
Około godziny 15 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na drodze od Lublina do Zemborzyc Podleśnych. Do zdarzenia doszło gdy jedno z aut wykonywało manewr skrętu w lewo, w czasie gdy drugi pojazd podjął już manewr wyprzedzania. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Partyzancka Kolonia: Potrącenie rowerzysty
Po południu w miejscowości Partyzancka Kolonia w gminie Wojsławice, w powiecie chełmskim, samochód osobowy potrącił rowerzystę. Jak ustaliliśmy, do wypadku doszło gdy jadący rowerem mężczyzna wykonywał manewr skrętu w lewo, w czasie gdy wyprzedzał go samochód osobowy. Mężczyzna jadący rowerem doznał licznych obrażeń i w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala.

Siedliska: Samochód osobowy uderzył w drzewo
Do wypadku doszło około godziny 15 na lokalnej drodze z Kamionki do Lubartowa. Jadący w kierunku Lubartowa osobowy peugeot, na łuku jezdni wypadł z drogi, wjechał do przydrożnego rowu a następnie uderzył w drzewo. Przyczyna była najprawdopodobniej brawurowa jazda 21-letniego kierowcy auta. Został on z obrażeniami ciała przewieziony do szpitala.

Od początku długiego weekendu doszło do 16 wypadków, w których 3 osoby poniosły śmierć, a 14 odniosło obrażenia. Policja odnotowała także 180 kolizji drogowych, zatrzymanych zostało 91 nietrzeźwych kierujących.


(fot. lublin112)
2014-06-22 20:35:39

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3742zł 1.7%
  • GBP 5.3417zł 0.85%
  • EUR 4.6911zł 0.2%
  • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas