Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Niebezpieczne znalezisko w burakach cukrowych

W jednej z miejscowości w powiecie świdnickim, w trakcie prac związanych z wykopywaniem buraków cukrowych, rolnik natrafił na skorodowany pocisk artyleryjski. Na miejscu interweniowali policjanci, a także patrol saperski.

W czwartek po godzinie 8.00 świdniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku na polu w Jadwisinie w gminie Piaski.

– Jak ustalili policjanci rolnik, który wykonywał prace polowe zauważył, że na pryzmie wykopanych buraków znajduje się pocisk. Mężczyzna zachował się prawidłowo i o swoim odkryciu powiadomił służby. Okazało się, że niewybuch pochodzi z czasów II wojny światowej, mierzy 40 centymetrów długości i posiada kaliber 120 mm – relacjonuje aspirant sztabowy Elwira Domaradzka ze świdnickiej Policji.

Mundurowi zabezpieczyli miejsce znaleziska do czasu przybycia specjalnej jednostki, która zabrała niebezpieczny przedmiot w celu zneutralizowania go. Saperzy sprawdzili również teren przyległy do miejsca odnalezienia niewybuchu, czy nie znajdują się tam podobne przedmioty.

Znalazłeś niewybuch? Pamiętaj!

Znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić, czy też rozbrajać. Należy o tym jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i wezwą saperów. Jeśli jest to możliwe do czasu przyjazdu Policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

10 komentarzy

 1. Nie od dzisiaj wiadomo ze cukier jest szkodliwy/niebezpieczny.

 2. Gdyby niewybuch wybuchł, to byłby wybuch.

 3. Sprawdzili już u łysego komendanta?

 4. Mógł spokojnie przejść linię produkcyjną i przetestować słabe ogniwa. Kombajn buraczany miał szczęście.

 5. Zaraz zaraz coś mi to przypomina, a nie …. takie coś to ja rano w lusterku widziałem i nie wybuchło.

 6. Dać tfuskowi jak będzie jechał do szwabów to odda.

  • Taki tekst już był i to dużo razy pisany przez innych. Wymyśl coś od siebie o ile potrafisz.

 7. ale przecież to tylko pocisk. sam pocisk nie może wybuchnąć…

  • No, chyba tylko pocisk przeciwpancerny, i to taki bez ładunku wybuchowego, nie może wybuchnąć. Za to, jakie dorodne buraczki?

Dodaj komentarz

Z kraju