690 680 960

Niebezpieczne bakterie w łukowskim basenie

Sanepid wydał decyzję o natychmiastowym zamknięciu basenu średniego na pływalni letniej Delfin przy ulicy Browarnej w Łukowie. W wodzie wykryto bowiem bakterie, które stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia korzystających z rekreacji wodnej.

We wtorek 21 lipca Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łukowie wydał decyzję o natychmiastowym zamknięciu basenu średniego na pływalni letniej Delfin przy ulicy Browarnej. Wyniki badań wody pobranej z basenu w ramach kontroli wewnętrznej wykazały obecność bakterii Pseudomonas aeruginosa. Zarządca pływalni, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie, od razu wyłączył basen z użytkowania.

Jak wyjaśnia Państwowy Inspektor Sanitarny w Łukowie Elżbieta Poddębniak, bakterie te mogą wywoływać różne postacie zakażeń m.in. kolonizują uszkodzone obszary skóry, błon śluzowych i gałki ocznej, oraz mogą powodować zapalenie mieszków włosowych i ucha środkowego. To wszystko stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia korzystających z rekreacji wodnej.

Obecnie trwają działania mające na celu zapewnienie właściwych parametrów wody. Kiedy basen zostanie ponownie otwarty, na razie nie wiadomo.

(fot. OSiR Łuków/zdjęcie ilustracyjne)

4 komentarze

  1. Panie Kapitanie melduje posłusznie że wystapil u mnie incydent kałowy 🙂

  2. To bardzo groźna bakteria typowo szpitalna, mój syn to miał miesiąc w szpitalu w izolatce, kilka antybiotyków naraz może doprowadzić do sepsy ciężka do wybicia nikomu nie życzę 😦

  3. Czy Bimmer był na tych basenach?

  4. O w mordę. Toż teraz tej pałeczki ropy błękitnej to się nie pozbędą. Ale w sumie, na tydzień wypełnić basen spirytusem i cholerstwo wytłucze.

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas