Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Niebawem ruszy budowa kolejnego węzła przesiadkowego w Lublinie. Tym razem przy ul. Osmolickiej

Węzeł przy ul. Osmolickiej będzie najmniejszym z tego typu obiektów, jakie powstaną w Lublinie. W ramach inwestycji przebudowany zostanie także odcinek ul. Osmolickiej i Prawiednickiej. Budowa rozpocznie się na początku roku.

Podpisana została umowa z wykonawcą na budowę kolejnego w Lublinie węzła przesiadkowego. Tym razem przebudowana zostanie obecna pętla autobusowa przy ul. Osmolickiej, zlokalizowana przy granicy Lublina i Prawiednik. Obecnie swoją trasę kończą tam autobusy linii nr 25.

Oprócz pętli, na której zmieszczą się dwa autobusy o standardowej długości, powstanie również parking Kiss&Ride. Wyremontowane zostaną też odcinki ul. Osmolickiej i Prawiednickiej, pojawi się też budynek socjalno-sanitarny dla kierowców. Z kolei rowerzyści otrzymają 10 zadaszonych stojaków w których będzie można pozostawić jednoślady.

W ramach inwestycji powstaną również chodniki i przejścia dla pieszych. Pętla zostanie oświetlona i wyposażona w monitoring, a teren odwodniony i zagospodarowany poprzez nasadzenia zieleni. Na terenie nowego miejsca przesiadkowego zlokalizowana zostanie także infrastruktura przystankowa: wiata oraz wyświetlacz dynamicznej informacji pasażerskiej.

– Węzeł przesiadkowy przy ul. Osmolickiej to jedna z siedmiu lokalizacji, która powstanie w ramach realizowanego przez Miasto projektu unijnego. Miejsca te zintegrują różne rodzaje transportu: samochodowy, rowerowy, pieszy oraz komunikację miejską. Będą to nowoczesne obiekty z niezbędną infrastrukturą do obsługi zarówno pasażerów, jak i kierowców komunikacji miejskiej. To ważne zadania inwestycyjne z punktu widzenia komunikacji metropolii – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydent Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Węzeł przesiadkowy wybuduje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów. Niebawem teren zostanie przekazany wykonawcy, który w pierwszej kolejności przystąpi do prac przygotowawczych oraz zajmie się uporządkowaniem terenu. Sama budowa ma ruszyć na początku roku. Termin zakończenia prac określony został na koniec września 2021 r.

Łącznie w Lublinie powstanie 7 węzłów przesiadkowych. Przy ul. Żeglarskiej, Zbożowej i Franczaka Lalka prace cały czas trwają i mają się zakończyć do czerwca 2021 r. W przypadku dwóch kolejnych węzłów, przy ul. Granitowej i al. Kraśnickiej, również została już podpisana umowa z Wykonawcą. Do sfinalizowania pozostał jeszcze przetarg dotyczący budowy parkingu przy ul. Grenadierów, jego ogłoszenie planowane jest w przyszłym roku.

(fot. Google Street View)

10 komentarzy

 1. super, na pewno ze 2 rowery dziennie tam bedą stały, jak w dysie…

 2. kierowca i rowerzysta

  (…) Z kolei rowerzyści otrzymają 10 zadaszonych stojaków w których będzie można pozostawić jednoślady (…)
  A po co mi zadaszone stojaki, w których miałbym zostawić rower.
  Wolałbym dalej jechać rowerem w sposób bezpieczny i jednocześnie nie utrudniający ruchu innym pojazdom.
  Tam potrzebna jest wydzielona DDR (tak, jak wzdłuż całej Cienistej i Osmolickiej od skrzyżowania z Cienistą).
  A nie zadaszone stojaki, do których trzeba dojechać ulicą o dużym natężeniu ruchu.

 3. A od Wilczopola i Bystrzejowic nadal nie ma dojazdu do Lublina komunikacją miejską. Trzeba dać kuzynom zarobić.

  • A ktoś wam zakazuje utworzenia jakiegoś MPK Wilczopole lub MPK Bystrzejowice?
   Przecież możecie utworzyć taką komunikację do Lublina z częstotliwością kursów nawet co 5 minut.
   Nawet bilety dla swoich mieszkańców możecie zrobić po 50 groszy.
   Wy chcecie dojechać do Lublina czy może mieszkańcy Lublina do was?

 4. A gdzie de bile @boratpolska i @Kajfasz co im tak nowe radiowozy przeszkadzały bo bieda. Patologia zawsze bala się gliniarzy i tak ma być! Tutaj robal wy******** kasiorę w błoto to dobrze, kwiczące patole?

 5. A co z węzłem na Turystycznej? Nie miał tam powstać i skończyło się tylko na… chyba nowym przystanku?

 6. Metro będą ryli w przyszłości i przyzwyczajają czy jak?Przecież to na Choinach puste stoi,oprócz Mpk.

 7. mieszkańcy Lublina latem podziękują za darmowy parking nad zalewem, a przyjezdni spoza miasta i tak będą jeździć własnymi autami lub busami z wiosek.

 8. A na Żeglarskiej stoją autobusy przed przejsciem dla pieszych przy podwójnej ciągłej i nie ma problemu, jak i zatoczki.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo