Niebawem kolejna edycja charytatywnego projektu „Pozytywna Energia”

W następną niedzielę odbędzie się III edycja charytatywnego projektu „Pozytywna Energia”, organizowanego przez Fundację Rozwoju Indywidualnego „Praca Moc Energia”. Podobnie jak w poprzednich edycjach, będzie to koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczany zostanie na rehabilitację 4-letniego Krzysia, chorego na rzadki i mało znany Zespół Alstroma.

Już po raz trzeci odbędzie się charytatywny koncert, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczany na rehabilitację 4-letniego Krzysia Zagraby, chorego na rzadki i mało znany Zespół Alstroma. Tym razem na scenie Domu Kultury LSM wystąpią: Grzegorz Halama Oklasky, Kabaret Obustronni Ludzie oraz Przemysław Gąsiorowicz.

Wydarzenie rozpocznie występ Przemysława Gąsiorowicza, znanego nie tylko z naszego Teatru im. Juliusza Osterwy, ale z wielu filmów czy kabaretowych realizacji telewizyjnych w TVP2, HBO czy Commedy Central. Rok temu artysta rozerwał publiczność stand-up show pod tytułem „Egzorcyzmy”, a w tym roku doświadczymy komicznej interpretacji wierszy Jana Brzechwy. Kabaret Obustronni Ludzie to trzech aktorów, których znacie z filmów jak „Czas honoru”, „Miasto 44”, „Mała Moskwa”, „Przyjaciółki” oraz realizacji teatralnych jak chociażby „Pana mTadeusza” w Teatrze Narodowym. Michał Mayer, Paweł Paprocki oraz Mateusz Grydlik zaprezentują skecze oraz piosenki, które będą wspólnie tworzyły pozytywną energię tego wydarzenia. Będzie to ich pierwsza wizyta w Lublinie.

Na koniec będzie długo wyczekiwany występ Grzegorza Halamy Oklasky, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Aktor i parodysta zaprezentuje swój program „Długo i szczęśliwie”. Każdy kto miał okazję oglądać w telewizji czy na żywo występy Halamy, wie jak mocnej dawki humoru może się spodziewać. Koncert Pozytywna Energia III, podobnie jak poprzednie edycje, jest dedykowany pomocy 5-letniemu Krzysiowi, który cierpi na rzadką chorobę genetyczną – Zespół Alstroma. Środki zebrane podczas tego dnia z biletów, zbiórki do puszek oraz towarzyszącym wydarzeniu aukcjom zostaną przeznaczone na fundusz rehabilitacyjny, z którego środki są rozdysponowywane na bieżące finansowanie pojawiających się potrzeb związanych z leczeniem, rehabilitacją oraz specjalną edukację Krzysia.

Główne zaburzenia zdrowotne związane z Zespołem Alstroma to choroba siatkówki oka prowadząca do częściowej lub całkowitej utraty wzroku, światłowstręt, choroba serca, wady stóp i postawy, zagrożenie cukrzycą oraz zaburzenia metaboliczne, niewydolność wątroby i nerek, uszkodzenie płuc i astma oraz wiele innych schorzeń pediatrycznych. Na aukcjach będzie dostępne wiele ciekawych przedmiotów, jak chociażby voucher do Uzdrowiska Nałęczów czy piłka z autografem prezesa PZPN – Zbigniewa Bońka. Aukcje poprowadzi aktor Daniel Wieleba wraz z Anną Szmidt.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 20 listopada o godzinie 17 w Domu Kultury LSM przy ul. Wallenroda 4a.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(fot. nadesłane)
2016-11-13 09:00:08

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7816zł -0.43%
  • GBP 5.2474zł 0.46%
  • EUR 4.5474zł -0.02%
  • CHF 4.1348zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja