Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Nie wiesz czy jesteś trzeźwy, a chcesz jechać autem? Skorzystaj z alkomatu na komendzie (zdjęcia)

Na imprezie przesadziłeś z alkoholem i nie wiesz czy wsiadać za kierownicę pojazdu w obawie o swoją trzeźwość? W komendzie Policji w Krasnymstawie od tygodnia działa alkomat, urządzenie jest dostępne całą dobę.

W krasnostawskiej komendzie Policji przy ul. Okrzei 11, od ponad tygodnia działa alkomat. Urządzenie zostało przekazane przez Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie. Promiler dostępny jest dla wszystkich osób, które zechcą sprawdzić swój stan trzeźwości, zanim wsiądą za kierownicę pojazdu.

Alkomat zainstalowany został w pomieszczeniu poczekalni krasnostawskiej komendy. Obsługa urządzenia jest prosta. Trzeba wyjąć z zasobnika ustnik w kształcie słomki, umieścić w otworze urządzenia, nacisnąć przycisk i postępować dalej zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Wynik pojawi się na wyświetlaczu.

Bardzo ważne jest to, że skontrolować trzeźwość można przez całą dobę. Zamiast ryzykować warto skorzystać z tej możliwości.

Nie wiesz czy jesteś trzeźwy, a chcesz jechać autem? Skorzystaj z alkomatu na komendzie (zdjęcia)

(fot. Policja Krasnystaw)

12 komentarzy

 1. Będzie lista najlepszych wyników?

 2. Głupi uśmiech na piance piwa

  Ciekawe ilu palantów przyjedzie na badanie samochodem… ?

 3. PKSem z mojej wsi pojadę do komendy, by dmuchnąć w rurę sprawdzić czy jestem pijany , wsiądę w drugi PKS i wrócę do mojej wsi i dalej zasiądę do picia, bo rura wykazała, że jestem pijany i nie wolno mi jechać.

  • U nas na wsi w Lublinie

   Co się wsi czepili wielkie pany z miasta. Lublin to takie wsiowe miasto ze drugiego takiego ciężko szukać.
   A nie tutaj przecież same studenty.
   Idzie menel I maja z reklamówką pokemonów a gnojek 7 lat do niego.
   -Mieciu! Co tam studiujesz?

 4. Powinny byc takie na kazdej stacji benzynowej, nawet moglbym zaplacic te 2 czy 5 zl za to zeby sie przebadac, oby nie trzeba bylo jezdzic po komendach w razie potrzeby.

 5. imprezowy maciej

  Przyjadę i sprawdzę

 6. Zbadaj się w tym komisariacie jak pokaże 0.00% we krwi potem wsiadasz w auto i jedziesz po jakimś czasie zatrzymuje Cię policja, która zbada Cię i wyjdzie Ci więcej niż 0.00% 🙂 Gdzie tu wiarygodność urządzeń? Policjant znajdzie Ci wytłumaczenie, że po zbadaniu w komisariacie wypiłeś jakiś alkohol wsiadłeś w auto i jesteś nietrzeźwy 😉

 7. Zmontowali w złym miejscu. Powinno być jak w Mc Drive, podjeżdżasz opuszczasz szybę i dmuchasz. ????????️???⛵?

 8. Pytanie czy tego typu urządzenia na komendach są regularnie kalibrowane tak jak wymaga tego producent. Jeżeli nie to te wyniki mogą nie być wiarygodne.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo