Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, mężczyzna trafił do szpitala (zdjęcia)

Wczoraj po południu na jednej z dróg powiatu lubartowskiego doszło do zderzenia pojazdu osobowego z rowerzystą. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Do wypadku doszło we wtorek przed godziną 16 w Pałecznicy-Kolonii w powiecie lubartowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzysty.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 25-letnia kierująca peugeotem wyjeżdżając ze stacji paliw i zbliżając się do oznakowanego skrzyżowania, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który jechał drogą dla rowerów w kierunku Niedźwiady. W wyniku tego rowerzysta został uderzony w bok jednośladu.

67-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierująca peugeotem jak i kierujący rowerem byli trzeźwi. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzi lubartowska komenda.

Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, mężczyzna trafił do szpitala (zdjęcia)

(fot. Policja Lubartów)

14 komentarzy

 1. Rowerzysta jechał drogą dla rowerów. Dziwne, bo w internetach piszą, że gdy droga ma drogę rowerową, to rowerzyści poruszają się jezdnią.

  • Ścieżka rowerowa to nie tor wyścigowy. Co ten kolarz tam robił? Takim rowerem można jechać nawet 100km/h więc wina nie jest kierującej tylko pirata rowerowego.

   • czyli na ulicy winni są wszyscy Ci, którzy posiadają lepsze (szybsze) auta.
    Taki w Fordzie Mustangu, to powinien od razu trafiać za kratki.
    Brawo Ty !

 2. Znowu rowerzysta. Co prawda dzisiaj zdarzyło się jeszcze 100 kolizji wyłącznie pomiędzy samochodami, ale załóżmy, że znowu rowerzysta. Ci to albo na pewno nie mają Prawa Jazdy, albo jeżeli mają to mają je ponad 50 lat i jest ono już nie ważne.

 3. Kolejny odważny bez świateł i z pierwszeństwem. Polacy to jednak odważny naród. Na własne życzenie pchają się w kalectwo. Dojeżdżając do skrzyżowania kaskader rowerowy ma zachować szczególną ostrożność. Jak widać jechał na „pałę”.

  • Jeśli głąbie nie potrafisz ze zrozumieniem przeczytać artykułu to poproś rodziców albo starsze rodzeństwo aby ci wytłumaczyli.
   No chyba, że wyjazd ze stacji paliw uważasz za skrzyżowanie równorzędne?
   Czyli niby co?
   Wszyscy „paniusi” powinni ustępować pierwszeństwa na „zasadzie prawej ręki”?
   No ale to by świadczyło, że jesteś jeszcze większym głąbem niż tym wynikającym z komentarza 🙂

   • Zamilcz syneczku

    Nie obrażaj i nie wyzywaj od głąbów bo jutro możesz mieć wielkie problemy.

 4. Rowerzysta dumny że miał pierwszeństwo

  • A ty pajacu pewnie jesteś dumny, że zatrzymujesz się przed każdym wyjazdem z parkingu, stacji paliw i każdym gospodarstwem domowym.
   Przykład wzorowego „głąba” za kierownicą 🙂

 5. Nie rozumiem tych cymbałów których w du…ę gniecie cudze siodełko. Co to za jakaś chora zawiść? Szkoda wam że ktoś sobie pomyka na rowerku? A kto wam broni? Zbierz swoje zwłoki z kanapy i spróbuj wolności, że jest dobra!

 6. [***] może się czegoś nauczy

Wiadomości z info112