Nie udało się uratować życia motocyklisty, który zderzył się z łosiem

Lekarzom nie udało się uratować życia młodego mężczyzny, który jadąc motocyklem zderzył się z łosiem. Wypadek miał miejsce na przebiegającym przez las odcinku drogi.

Tragicznie w skutkach zakończył się wypadek, który miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 813 pomiędzy Parczewem a Ostrowem Lubelskim. Jak już informowaliśmy, po godzinie 17 w miejscowości Tyśmienica w gminie Parczew motocyklista zderzył się z łosiem. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący jednośladem młody mężczyzna poruszał się w stronę Parczewa. Kiedy wyjechał zza zakrętu, z lasu na jezdnię wybiegł łoś. Motocyklista nie miał szans na ominięcie zwierzęcia i doszło do zderzenia.

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. W wyniku wypadku 21-latek doznał licznych, bardzo ciężkich obrażeń ciała. Niestety ale jego życia nie udało się uratować. Zwierzę padło. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. archiwum – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

42 komentarze

 1. przykre,,, taki młody chłopak

 2. ile jeszcze trzeba tragedii aby znalazł się jeden choć myślący aby w tych miejscach gdzie często wychodzi zwirzyna założyć siatki czy to naprawdę aż taki koszt ! masakra!! tragedia niesamowita dla bliskich

  • Siatki by się przydały ale przede wszystkim myślenie za kierownicą.

   • Siatki? Trzeba zwolnić i to wystarczy. Znaki po co są?

    • Nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Przy prędkości 50 km/h też możesz zginąć. Będziesz tak zaskoczony zwierzęciem na drodze, że nie zrobisz nic. Będziesz hamował i miał nadzieję że zejdzie Ci z drogi. Przeżycie takiego spotkania to kwestia szczęścia. Wolna jazda przez las to kwestia rozsądku ale nie gwarantuje niczego.

     • No to trzeba jechać 40km/h. Co jest w tej prędkości niezwykłego, że nie można przejechać tych kilku kilometrów z taką prędkością?

    • Ludzie jadąc samochodem nieraz giną jak taki łoś wpadnie przednią szybą. A co mówiąc jadąc motocyklem. Więc i te znaki nic nie dają. Nie miałeś podobnej sytuacji to nie pisz o prędkości skoro nic o tym nie wiesz.

     • Nie bardz śmieszny igoorku, przy zastosowaniu się do ograniczenia prędkości ma się czas na reakcje, jak ty sobie z tym nie radzisz to niech cię konkubina wozi, ale nie pisz głupot.

 3. to ma być sprawiedliwosć ?

  Czyje to zwierze ten Łoś ? Zdaje się skarbu państawa ….i to państwo ,skoro nie potrafi dopilnować swojej wlasności ,powinno wypłacać grube odszkodowania za wszelkie wypadki spowodowane przez dziką zwierzynę …ciekawe ze nasze „wspaniałe ” prawo ,jakoś nie działa tak jak powinno w takich przypadkach …gdyby czyjś koń ,krowa czy inne zwierze majace wlasciciela ,spowodowało by podobny wypadek ,wlasciciel już by był oskarzony o niedopilnowanie i nieumysne spowodowanie czyjejś śmierci …a w przypadku „państwowych „zwierzatek ,jakoś nikt się nie kwapi żeby szukać winnego …a czemuż to tak ?

  • Dzikie zwierzęta to własność gminy.

  • Ale masz pojęcie że to odszkodowanie i tak z twoich pieniędzy idzie?? Państwo nie ma swoich dochodów…

  • Jasio Down z zerówki

   U nas z prawem i sprawiedliwością ( nie mylić z PiS bo się „pan” Prezes obrazi) jest tak jak w Czechach z dostępem do morza, nie mają, ale Ministerstwo Żeglugi jest.

 4. co tu ustalać , nie ma winnych i kropka, a winnych trzeba szukać w ministerstwie środowiska !!!!!!!!!!

 5. stary szybki i wściekły

  Ostatnio dużo wypadków z tymi zwierzętami, widocznie populacja mocno wzrosła.

  • wzrosła i to bardzo…a nadal obowiązuje zakaz odstrzału, mimo, że to zwierze łowne…tu trzeba mieć pretensje do ekoterorystów i do Jarka…bo jedyne co dobrego zrobił Szyszko, to odwiesił moratorium na odstrzał…i podniosła się wrzawa…a prawda jest taka, ze na drogach ginie więcej łosi niż jest pozwoleń na odstrzał…
   wiec zastanówcie sie kto ponosi winę za śmierć tego młodego człowieka…

 6. Chcieli odbudować populację łosia, nie chce pisać bzdur ale kiedyś czytałem że już ta ilość jaka teraz występuje na Lubelszczyźnie jest o wiele większa niż przewidywano na 2030rok więc jest ktoś winny tego stanu rzeczy

 7. Akurat tamtędy jechałam zaraz po wypadku… wyrazy współczucia dla rodziny;((

 8. Przykre,każdego z nas mogło to spotkac, zbieg okoliczności i tragedia. Często jeżdżę tą drogą,..eh, nawet autem przywalić w te kilkaset kilogramów przeważnie kończy się 2 metry pod ziemią. I co drogówka, nie dostosowanie prędkości do warunków? „zero” zarzuty łosiowi przedstawi, taka prokuraturę teraz mamy..wiecznej szerokości chłopcze…

 9. Wystatczy przejechac sie pozna noca lub nad ranem przez lesne odcinki dróg i tyle tego zwierza lazi, ze az szok.

 10. Dzisiaj w nocy przejechałem się do okola zalewu zembrzyckiego i naliczyłem 4 sarny przy drodze które wcale nie reagowały strachem na światła przejeżdżających samochodów. Kiedyś jadąc motocyklem przez las ostatnią rzeczą o jakiej myślałem to wybiegający łoś lub sarna. Teraz z automatu zwalniam bo nie wiadomo co się może stać. Tym od ochrony środowiska powinni nogi z d…. powyrywać za to do czego doprowadzili. Tyle zwierzyny dzikiej to nie było w Polsce od wojny. Szkoda młodego chłopaka. Nie dość że zginą to jeszcze w takich męczarniach.

 11. WIDZIAŁEM ŁOSIA W ROWIE I MOTOCYKL Z PRZECIWNEJ STRONY TEŻ W ROWIE…

 12. Wyrazy współczucia dla rodziny.

 13. Populacja może nie wzrosła ale drogi prowadzą przez lasy!!! Kiedyś myślałam że w Polsce jest najwięcej lasów bo co trasa to przez las się jedzie!!!

 14. A może jeździć 20/h ? przez las ? znaki ostrzegawcze o zwierzynie leśnej są więc trzeba się dostosować .

 15. Drodzy Państwo… tam ,gdzie lasy,tam żyje zwierzyna, to my Jesteśmy tam Gośćmi, wystarczy włączyć myślenie. Zwolnić…
  Wyrazy współczucia dla Rodziny.
  …..szkoda, że zabrakło myślenia za kierownicą I silniejszej jazdy.

 16. To kto padl los czy motocyklista?

 17. Zastanówcie się kto po czyim terenie chodzi? To my ludzie weszlismy w ich środowisko,budujemy drogi „rozdzielamy”szosami rodziny dzikich zwierząt. Mieszkam blisko drogi wojewodzkiej 836 widze z jaka prędkością jeżdżą kierowcy a w szczególności kierowcy jednośladów. Czasem nie widać jaki kolor motocykla nawet… Zwierzęta były zawsze i będą! Trzeba uważać a nie odrazu wybijac,niszczyc nasze środowisko-bedziecie bardzo płakać bo kazde stworzenie w jakis sposób pomaga inaczej matka natura by go nie stworzyła.

  • zgadzam się w 100%! człowiek myśli, że cały świat jest jego własnością… A to my wtargnęliśmy na terytorium zwierząt.

  • Mądra wypowiedź. To my powinniśmy dostosowywać swój styl jazdy do warunków. Wjeżdżasz w las – zwalniasz, nie zwalniasz – sam ryzykujesz, ale nie miej pretensji do zwierząt, że w nie wjeżdżasz skoro to Ty wkraczasz na ich teren. Do czasu gdy tego wszyscy nie zrozumieją dotąd będą zdarzać się tak liczne wypadki. Wszystkich nie unikniemy, ale możemy zmniejszyć ich liczbę ograniczając nieco prędkość na leśnych drogach. Wystarczy zachować ostrożność i wykazać się przezornością.

   • To nie tak, że jest to teren zwierząt. Ludzie już od dawna w lesie mieszkali – na drzewach. Mieli ogony i śliczne futerka. Owszem- troszkę się od tego czasu zmieniliśmy… Choćby brak ogona… Zbudowaliśmy miasta itd. Ale de facto pochodzimy z lasu i dobrowolnie użyczyliśmy innym zwierzątkom swoje w nim udziały.

 18. Studętkom jezdem, to wiem, że...

  Ja to se widze inaczej: szedł se łoś, (jak to łoś) a zza zakrentu wypadł na niego szybki i gniewny, a biedny łoś (jak to łoś) nie miał żadnych szans usunąć się mu z trasy .
  Łosie, uważajcie, motocykle są wszędzie !!!

 19. a co z łosiem?

 20. Jak by jechał wolniej to by miał czas położyć motocykl i by wyszedł z tego. Zawiodło zbyt małe doświadczenie, rozpędzić taką maszynę można bardzo szybko lecz wychamowac już nie jak się niektórym wydaje. Współczucie dla rodziny

 21. nie udało się uratować Łosia 🙁

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online