690 680 960

Nie polepsza się sytuacja na drogach. Pługi i ciężarówki lądują w rowach

Padający śnieg oraz wiatr nawiewający go z pól sprawia, że wiele dróg staje się nieprzejezdnych. Nie daje rady nawet sprzęt drogowców, który ląduje w rowach.

Dramatyczna sytuacja panuje na drodze wojewódzkiej nr 835 z Lublina do Biłgoraja. Jak informują nas czytelnicy, silny wiatr nawiewający śnieg z okolicznych pól sprawia, że w wielu miejscach zaspy sięgają 3/4 całej drogi. Kilkukrotnie już dzisiaj trasa ta była nieprzejezdna a ciężki sprzęt drogowców usuwał nawiany śnieg. Jak się okazuje jest to tylko działanie doraźne, gdyż po pewnym czasie, wiatr nawiewa jeszcze więcej śniegu.

Pomiędzy Gierniakiem a Giełczwią piaskarka wpadła do rowu. Trasa w tym miejscu jest całkowicie zablokowana. Czytelnik Piotr proponuje objazd przez Zakrzówek, gdyż drogi przez Bychawę również zostały zawiane. Nie lepiej jest na wzniesieniach, gdzie ruch blokują samochody ciężarowe, które nie radzą sobie z wjechaniem pod górkę.

Piaskarka w rowie wylądowała także na trasie z Bełżyc do Miłocina. Droga również jest tam nieprzejezdna. Na miejscu są dwa zastępy straży pożarnej. Strażacy usiłują wyciągnąć sprzęt z rowu. Jak twierdzą drogowcy, do walki ze skutkami zimy skierowano cały dostępny sprzęt.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2013-12-07 14:43:45

4 komentarze

  1. Jak ma być dobrze na drogach jak taki pan Edzio jedzie pługiem po trasie gdzie zaspy mają po metr wysokości no ale pług w górze i sypie solą ?

    • Wiesz Edzio dba aby nowych plomb wystających z jezdni nie powyrywać 🙂 a śnieg do wiosny zgodnie z procedurami utrzymania sam stopnieje

  2. Takie pieprzenie ze cały ich sprzęt wyjechał na drogi jak droga z bełżyć do Niedrzwicy nieprzejezdna tak samo i z Niedrzwicy do Bychawy

    • Tak, i na pewno rzucą cały sprzęt w pierwszej kolejności na boczne wypierdki klasy C, lejąc na drogi krajowe/międzynarodowe. Dorośnijcie….

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku