Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Nie odpuścili i ponad rok ustalali, kto strzelał do wilka. Sprawca zastrzelenia Kosego zatrzymany

Od początku wiadomo było ponad wszelką wątpliwość, że wilk Kosy zginął od strzału z broni myśliwskiej. Jednak tego dnia oficjalnie nikt w tej okolicy nie polował. Policjanci się nie poddali i przez ponad rok poszukiwali sprawcy. Mężczyzna został właśnie zatrzymany.

81 komentarzy

 1. kolega po strzelbie

  Rany, ludzie… Dokąd my zmierzamy ? Przecież wilk to zwierzę – pies. Jest pod ochroną – to mandat i koniec sprawy.
  Wbrew jednej z opinii nie zgodzę się że jest szkodnikiem (owszem, w przypadku nadmiernej ilości populacji / liczone w ilości 1 wataha / 15000 m2) ale nie było wilka (masowa redukcja w latach 60-80) to był lis, a jak był lis, to nie było koźlaków, przelatków, kaczek, bażantów, kuropatw, etc.

  • 1 wataha (4-7sztuk) na 1,5ha? Ciekawe, bardzo ciekawe, jak wyżyją skoro średnio na 1ha lasu jest 1-2 kg dużej zwierzyny.

  • jak mozna nazwac zwierze szkodnikiem, one bylo tu przed nami ,to my wkroczylismy w ich srodowisko ,mamy tyle zwierzat tucznych ,ludzie poluja dla sportu

 2. mnie ukradli bramę, znalazłem na punkcie skupu ,policja sprawców nie wykryła, pewnie brama sama tam przyleciała, ta sprawa też jest mętna, sądzenie przed wyrokiem, a fe

 3. Myśliwi się nie wypisują podobno to standard do tego dochodzi możliwość spożywanie alko, kto to wie? bardzo trudno jest udowodnić tej grupie co kolwiek. Kto ich sprawdzi ? Działają w nocy, siedzą z bronią możliwe że czują się bezkarni. Słyszałem opinię że czerpią satysfakcję z zabijania moim zdaniem nie spożywają alko nie wypisują się tylko kiedy ktoś zapomni a zabijanie nie sprawia im przyjemności to prawi ludzie sumiennie wykonujący tą trudną (profesie). Znam myśliwych słyszałem różne opowieści nie mogę ich tu opisać, też swoje widziałem i nie odważył bym się ich sprawdzić może ktoś będzie bardziej odważny ? Moim zdaniem jeszcze długo nikt ich nie sprawdzi a warto by było !

 4. Mandat za zabicie wilka? To za zabicie takiego barana jak ty też mandat tylko powinien być! Sadystyczny pajacu!