690 680 960

Nie ma litości dla osób bez maseczek. Interwencje często kończą się mandatem (zdjęcia)

Policjanci prowadzą intensywne kontrole związane z respektowaniem przepisów związanych z COVID-19. Funkcjonariusze pojawiają się w sklepach, autobusach, galeriach handlowych i innych miejscach, gdzie istnieje obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Chełmscy policjanci, podobnie jak mundurowi w całym regionie, w ostatnich dniach przeprowadzają intensywne kontrole między innymi w sklepach, lokalach gastronomicznych i środkach transportu zbiorowego. W wielu miejscach istnieje obowiązek noszenia maseczek zasłaniających usta i nos. Dodatkowo należy też pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego.

Funkcjonariusze reagują i w dalszym ciągu reagować będą na wszystkie ujawnione przypadki łamania przepisów, które mają uchronić nas wszystkich przed zarażeniem i ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii. W takich sytuacjach podejmują interwencje, które często kończą się ukaraniem mandatem karnym, bądź też skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu lub pouczeniem.

Za niezasłanianie ust i nosa maseczką ochronną grozi mandat do 500 złotych. Wprowadzone przepisy mają na celu dobro nas wszystkich, dlatego policjanci apelują o rozsądek, odpowiedzialność i współpracę. Przestrzeganie zaleceń reżimu sanitarnego służy ochronie życia i zdrowia nas wszystkich.

(fot. Policja Chełm)

99 komentarzy

  1. Popieram ludzi, którzy w przestrzeni publicznej piszą na przystankach „Fałszywa pandemia”.

  2. milicja nei wie że sądy to uwalają xD

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!