690 680 960

Napad na kiosk w Lublinie. Nastolatkowie obezwładnili ekspedientkę i ukradli pieniądze

W poniedziałek po południu na jednej z ulic Lublina doszło do napadu na kiosk. Sprawcami okazali się dwaj nastolatkowie w wieku 13 i 14 lat. Obaj byli poszukiwani z powodu ucieczki z ośrodka wychowawczego.

Wczoraj po południu policjanci z Lublina otrzymali zgłoszenie o rozboju w centrum miasta. Z przekazanych informacji wynikało, że do kiosku przyszło dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich przez okienko próbował kupić papierosy. Drugi w tym czasie wszedł do środka i odpychając oraz zastraszając, obezwładnił ekspedientkę. Następnie mężczyźni dokonali kradzieży utargu. Ich łupem padło blisko 2000 złotych.

Mundurowi na miejsce skierowali najbliższe patrole. Co więcej przekazali informację do miejskiego monitoringu. Dzięki sprawnym działaniom jeden z operatorów kamer namierzył sprawców. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani na dworcu autobusowym przez operacyjnych z I komisariatu. Dwaj nastolatkowie w wieku 13 i 14 lat okazali się być poszukiwani z powodu ucieczki z ośrodka wychowawczego.

Dzisiaj obaj zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Oprócz rozboju funkcjonariusze udowodnili im dokonanie innych przestępstw na terenie Lublina. Dzień wcześniej 14-latek dopuścił się kradzieży zuchwałej, wyrywając torebkę na ulicy. Dodatkowo na swoim koncie mają kilka innych kradzież. Łącznie starszy z nich będzie odpowiadał za 5 czynów natomiast młodszy za 3.

Sprawą nieletnich zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Po wykonaniu czynności obaj wrócą do placówki wychowawczej.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

14 komentarzy

  1. Dziennikarskie Zakole

    Wezwać KOM-EKO do posprzątania.

  2. KTÓRY TO KIOSK

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku