690 680 960

Na zielonej strzałce pojechała prosto. Doprowadziła do zderzenia z mitsubishi (zdjęcia)

Wjechała na skrzyżowanie pomimo czerwonego światła i doprowadziła do zderzenia z mitsubishi. Jak się okazało, sygnałem do ruszenia miała być zielona strzałka.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 21 na rondzie Cybulskiego w Lublinie. Na skrzyżowaniu ul. Mełgiewskiej, Turystycznej i Grafa zderzyły się dwa samochody osobowe: renault i mitsubishi. Na miejscu interweniowała policja.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierująca renaultem kobieta jechała od strony al. Andersa. Widząc czerwone światło zatrzymała się przed sygnalizacją świetlną. W pewnym momencie jednak ruszyła doprowadzając do zderzenia z mitsubishi, którego kierowca poruszał się od ul. Turystycznej w stronę ul. Grafa.

Na szczęście podróżujące pojazdami osoby nie doznały obrażeń ciała. Okazało się, że kierująca renaultem ruszyła na widok zielonej strzałki, która uruchomiła się dla pojazdów skręcających w prawo. Ona pojechała jednak na wprost. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności kolizji.

(fot. lublin112)

11 komentarzy

 1. I przed takich kretynów zaczęły znikać zielone strzałki. Kiedyś w wielu miejscach były na stałe, w postaci tabliczki, ale co raz więcej baranów robiło jakieś skuchy, tłumacząc jeszcze przy tym, że przecież tam zieloną strzałkę mieli, jakby to coś usprawiedliwiało. To poznikały w formie tabliczek, na rzecz tych świetlnych. Ale ludzi nie mających pojęcia o przepisach i nie rozumujących logicznie, ale jednak posiadających prawko przybywało co raz więcej i co raz więcej było wypadkowych historyjek na „strzałkach”. Dzięki temu zaczęto likwidować owe zielone strzałki, co niestety spowalnia, utrudnia jednak lekko ruch. Wszystko na zasadzie odpowiedzialności zbiorowej – ludzie którzy prawa jazdy mieć nie powinni, robili co raz częściej dzwony na „strzałkach”.

 2. w takich przypadkach prawko powinno być zatrzymywane na 3 miesiące

 3. Albo od nowa na kurs PJ.

 4. zatrzymane prawo jazdy? czy ona w ogole miala prawo jazdy zdawane legalnie w WORD,mam nadzieje ze miala kupione,bo jesli zdwalaa w WORD to kompormitajca

 5. driwerka Babilonu

  Przecież miałam skręcać w prawo za 800 m i miałam wszystko już zaplanowane, strzałka nie mówi o które ,,prawo” chodzi a on jechał za szybko. To jego wina. A PJ mam zrobione w Chełmie bo tam ludzkie egzaminatory są.

 6. Zielone, znaczy jedź! – szczeknął Rocky.

 7. LU i wszystko jasne

 8. Coś czuję, że ta strzałka zostanie niedługo zlikwidowana. Tak jak zasłonili czarnym workiem strzałkę po drugiej stronie skrzyżowania.

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas