690 680 960

Na tę decyzję czekali mieszkańcy i turyści. W Zalewie w Krasnobrodzie znów można się kąpać

Można już bez przeszkód korzystać z największego rekreacyjnego zbiornika wodnego na Roztoczu. Popularne kąpielisko znów jest otwarte.

Zgodnie z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zamościu, kąpielisko nad Zalewem w Krasnobrodzie zostało ponownie otwarte. Oznacza to, że woda jest już przydatna do kąpieli i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia osób, która mają z nią kontakt.

Zakaz kąpieli w tym największym rekreacyjnym zbiorniku wodnym na Roztoczu wprowadzony został na początku sierpnia. Przyczyną był zakwit sinic. Zmiana zabarwienia wody obniżyła walory estetyczne kąpieliska, jednak zagrożeniem w takie sytuacji potrafi być również kontakt człowieka z taką wodą, jej wypicie, a nawet wdychanie podczas kąpieli powietrza z toksynami. Wywołuje to trudności z oddychaniem lub wysypkę.

Zalew w Krasnobrodzie cieszy się bardzo dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców powiatu, jak też turystów. W ostatnich dniach wiele osób pytało, czy jest szansa na otwarcie kąpieliska przed długim weekendem, gdyż zaplanowało wyjazd na Roztocze. Teraz już wiadomo, że bez przeszkód można korzystać z tego miejsca.

(fot. Zwiedzaj Lubelskie)

5 komentarzy

 1. A w zlewie za Lublinem można się pluskac czy tylko ryby wedkowac i niby tam oddać

 2. -----------------

  KRASNY BRUD to rów dla biedoty albo do spacerów dla emerytów
  Pomyśleć tylko o ilości oddanego moczu przez lokalnych piwożłopów
  Jakby to nie była prawda to byłoby więcej toalet i kolejek przy nich.
  Ale niestety ani toalet ani kolejek przed istniejącymi. A tylko piwożłopy baby i chłopy.

 3. Czy nad Zalewem w Krasnobrodzie można wypoczywać na golasa??

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas