Na szlaku kolejowym Lublin – Dęblin rozpoczęło się usuwanie wykolejonego pociągu (zdjęcia)

Około tygodnia może zająć usuwanie wykolejonego pociągu w pobliżu dworca PKP Motycz. Większość wagonów nadaje się tylko na złom. Dokładna przyczyna zdarzenia wciąż jest ustalana.

W Kozubszczyźnie rozpoczęły się prace związane z usuwaniem wykolejonego pociągu towarowego. Prace rozpoczęły się od lokomotywy, która nie uległa przewróceniu. Jest też znacznie cięższa od wagonów. Wcześniej zabrane zostały wagony, które nie zostały uszkodzone. Jak nas poinformowano, zadanie nie należy do łatwych, wszystko z powodu ogromu zniszczeń. Prace mają potrwać tydzień.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w środę 8 kwietnia o godzinie 22:10 w Kozubszczyźnie koło Lublina. Służby ratunkowe zostały powiadomione przez okolicznych mieszkańców. Usłyszeli oni ogromny huk, a kiedy wyjrzeli na zewnątrz, dostrzegli poprzewracane i zmiażdżone wagony. Kiedy ratownicy dotarli na miejsce, zastali tylko wykolejony pociąg. Nigdzie nie było zaś maszynisty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pociąg sam ruszył, zaś kiedy skończyły się tory, uległ wykolejeniu. Uszkodzone zostało też torowisko.

W wyniku zdarzenia zniszczonych zostało 20 wagonów przewożących kruszywo. Z większości z nich ładunek wysypał się na torowisko. W lokomotywie uszkodzone zostały zaś zbiorniki z paliwem. Wstępne straty zostały oszacowane na 6 mln złotych.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. Acha ,czyli wypadek był ,winnych brak .Straty pokryje …no własnie ,ciekawe kto ?

 2. Niektórzy może nie wiedzą że praca maszynisty to jest bardzo odpowiedzialny zawód, nieadekwatny do wynagrodzenia. Wystarczy drobna pomyłka i można stracić cały swój majątek, zdrowie albo życie. To nie jest kierowca taksówki albo TIRa gdzie złamie przepis przekraczając prędkość o 5-10km/h i jedzie dalej. Maszynista w tym przypadku ma już pozamiatane, na pewno nie skończy się to na upomnieniu albo karze grzywny.

  • Idąc drogą twojego rozumowania, należałoby pilotom samolotów płacić po 100mln Dolarów miesięcznie bo w razie wypadku odpowiedzialność jest ogromna.
   A piłkarzom i tenisistom po pare tysi wystarczy bo niby za co oni odpowiadają.

 3. Pewnie poszedł się odlać, a ręcznego nie zaciągnął.

 4. To jeszcze nie posprzątali ??????

 5. Pobudka przestań opowiadać takie bzdury,jak powiedz co bierzesz to i inni się pocieszą.Kolejarze mają bardzo dobre zarobki, a jaka odpowiedzialność o czym Ty mówisz, chyba że maszynista nawalony to „ręcznego niezaciągnie”.

 6. Za dużo „zaś”.

 7. Potrzeba 10 silnych mężczyzn do rozładowania wagonów. Płatne według cennika 3 złote i 1 grosz za tonę + przyjęcie na koniec.

 8. Ż całym szacunkiem ale po tygodniu nic nie wiadomo?
  Dobrze że tylko tak się skończyło bo torów zabrakło. A co gdyby tory były i rozpędzony skład uderzył by w jakiś pociąg pełen ludzi? Też rozlozyli by ręce i powiedzieli nie wiemy co się stało?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku