690 680 960

Na placu Teatralnym w Lublinie zagościła kuchnia azjatycka i nie tylko (zdjęcia)

Festiwal Azjatycki oraz Festiwal Smaków Świata odbywają się w centrum Lublina. Na obu z nich oferowane są dania kuchni z innych regionów świata.

Od piątku na placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie króluje kuchnia azjatycka. Odbywają się tam dwa wydarzenia: Festiwal Azjatycki oraz Festiwal Smaków Świata.

Na pierwszym z nich można spróbować zarówno klasyków kuchni wschodu jak też oryginalnych, niedostępnych na co dzień dań kuchni koreańskiej, tureckiej, perskiej czy też indyjskiej.

Z kolei drugie wydarzenie to dania, przekąski i napoje z Azji, Europy, aż po Amerykę. Oferowane potrawy często są wytwarzane metodami rzemieślniczymi, według przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Oba festiwale, które potrwają do niedzielnego wieczoru, mają formę tętniącego życiem targu, przepełnionego kolorami i aromatami. Organizatorzy chcieli stworzyć miejsce spotkań ze znajomymi i rodziną gdzie pasjonaci gotowania mają okazje zetknąć się z oryginalną kuchnią innych regionów świata.

(fot. lublin112)

15 komentarzy

  1. Polecą łby lu kosztować.

  2. Bardzo słaba ta impreza i coraz gorzej wypada.
    Nie ważne czy Na placu Teatralnym organizują dzień pieroga, weekend kuchni azjatyckiej, czy wieczór kotleta mielonego to zawsze są te same stoiska: frytki, burgery, pierożki azjatyckie, bułki od Gruzinów, kluski z sosem i krewetki w cieście

  3. A w tym czasie po Lublinie jeździł zboczeniec w mpk i się obnażał i onanizował. Kierowca pomimo kamer nie zgłosił tego faktu na policję. Może redakcja by o tym napisała. Na innym lubelskim serwisie było o tym. Sprawa jest rozwojowa.

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas