690 680 960

Na niektórych stokach w naszym regionie trwa już zimowe szaleństwo. Kolejne szykują się do sezonu

Narciarze z naszego regionu mogą już korzystać z uroków zimy. Działa kilka stoków narciarskich. Na razie jeszcze nie w pełnym zakresie, lecz warunki do jazdy na nartach są dość dobre

W największym ośrodku narciarskim w regionie, czyli „Narciarskim Raju” w Chrzanowie w powiecie janowskim, czynne są 3 z 11 tras. Narciarze mogą korzystać z tras o długości: 550, 450 i 250 m oraz oślej łączki. Są one wyratrakowane i dobrze przygotowane. Dodatkowo spadło trochę naturalnego śniegu. Obecnie grubość pokrywy śnieżnej wynosi w granicach od 30 do 50 cm. Czynna jest także karczma oraz wypożyczalnia i serwis sprzętu.

Sezon na stoku w Jacni w powiecie zamojskim rozpoczął się we wtorek 31 grudnia. Obecnie dostępne są dwie trasy, w tym ośla łączka, do tego duży wyciąg orczykowy. Warunki do jazdy są dobre, pokrywa śnieżna ma od 20 do 50 cm.

Dzień wcześniej, gdyż w poniedziałek, pierwszych narciarzy przyjął ośrodek Nartsport w Rąblowie. Warunki na stoku są dobre, grubość śniegu wynosi od 20 do 40 cm. Na początku dostępna była tylko trasa o długości 160 m, wczoraj uruchomiono drugą, o długości 300 metrów. Można też korzystać z wypożyczalni i serwisu sprzętu, gastronomii oraz pokoi gościnnych.

Z kolei w Stacji Narciarskiej Kazimierz Dolny czynna jest trasa o długości 590 metrów oraz specjalny wyciąg taśmowy, przystosowany dla najmłodszych narciarzy. Jest to pierwszy stok w naszym regionie, który zaprosił narciarzy w tym sezonie. Miłośnicy białego szaleństwa mogli skorzystać z uroków szusowania już 8 grudnia. Działa również wypożyczalnia sprzętu i gastronomia.

Trwają przygotowania do rozpoczęcia sezonu na stoku narciarskim w Bobliwie. Od kilku dni pracują tam armatki śnieżne i niebawem, o ile pogoda na to pozwoli, stok zostanie oddany do dyspozycji narciarzy. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy ruszą stoki w Batorzu, Parchatce czy w miejscowości Szopowe w powiecie biłgorajskim.

(fot. SN Jacnia/archiwum)

Jeden komentarz

  1. A bobliwo kiedy będzie się ślizgać ?

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin