Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na niektórych drogach w regionie mogą pojawić się nietypowe znaki (zdjęcia)

Przy niektórych mostach w woj. podlaskim, mazowieckim, lubelskim i podkarpackim mogą pojawić się znaki wojskowej klasyfikacji obciążenia. Są one kierowane jedynie do kierowców pojazdów wojskowych.

Cały czas trwa w kraju przemieszczanie się wojskowych pododdziałów w ramach ćwiczeń Dragon-21. Transporty drogowe organizowane są tak, aby w jak najmniejszym stopniu powodować utrudnienia dla kierowców. Pojazdy gąsienicowe przewożone są koleją.

Pozostałe pojazdy poruszają się po kilku regionach w kraju. W związku z tym w woj. podlaskim, mazowieckim, lubelskim i podkarpackim mogą pojawić się nietypowe znaki drogowe.

Dotyczą one klasyfikacji obciążenia i kierowcy mogą na nie natrafić w rejonie niektórych mostów. Znaki te dotyczą tylko i wyłącznie kierowców pojazdów wojskowych.

Transporty drogowe organizowane będą zgodnie z obowiązującymi przepisami i tak, aby w jak najmniejszym stopniu powodować utrudnienia dla kierowców. Żołnierze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Proszą również kierowców, aby nie wjeżdżali pomiędzy pojazdy kolumn wojskowych.

Ruch wojsk ma związek ze zbliżającym się ćwiczeniem pod kryptonimem Dragon-21. Jest to największe tegoroczne ćwiczenie Wojska Polskiego, w którym weźmie udział 10000 żołnierzy i 800 jednostek sprzętu wojskowego. Podczas ćwiczenia dowództwo 18 Dywizji Zmechanizowanej poddane zostanie certyfikacji.

Na niektórych drogach w regionie mogą pojawić się nietypowe znaki (zdjęcia)

Na niektórych drogach w regionie mogą pojawić się nietypowe znaki (zdjęcia)

Na niektórych drogach w regionie mogą pojawić się nietypowe znaki (zdjęcia)

Na niektórych drogach w regionie mogą pojawić się nietypowe znaki (zdjęcia)

(fot. 18DZ)

15 komentarzy

 1. Ciekawe Na Kim.to ma zrobic wrazenie Bo juz napewno nie Na rosjanach.ktorzy z takiego komarzego napinania muskolow sie poprostu smieja jak I z tej propagandy o zagrozeniu rosj DLA polski co jest bzdura .Zeby pokonac.polske rosja zrobi to tylko dwoma zaworami gazu I ropy

  • Rosja – potęga militarna z generałami czy admirałami od okrętów atomowych zarabiający tyle co babcia klozetowa. Potęga gospodarcza, która opiera się tylko na sprzedaży ropy i gazu.

 2. Zaczelo sie pisiory wyslali wojska na ulice

  • Oj biedny Ty jesteś…

  • Reżim (sanitarny)

   Pozazdrościli reżimowi w jewesaj, a co, kto im co zrobi, jak nie antifa, policja, wot to i wojsko ostatecznie na Polaków się wyśle.

  • Urojenia to choroba którą można wyleczyć. Może nie jest za późno i tobie też uda się.

 3. Jeszcze powinien być znak STOP plandemii.

 4. Chyba to przegląd cen w skupach złomu ile kto za to zaoferuje…

 5. Ludzie do najprostszych znaków i zasad ruchu się nie stosują, wiec dlaczego kierując wozem wojskowym mieliby się do nich stosować. I kto ma pilnować tego przestrzegania przepisów? Drogówka Żandarmerii?

 6. Prowizorka armii jedzie na manewry. Jedyne co ma do zaoferowania to WOT za damski ch..

 7. No to zaraz 3 wojna światowa…. Pozostańmy z rodzinami, pojednajmy się… Zostawmy głupoty i spędźmy ostatnie miesiące z najbliższymi : w szczerości, bliskości i miłości. Znajdźmy na to czas. Czego Wam moi drodzy przyjaciele z planety Ziemia życzę z całego serca. Pozdrawiam 🙂 Wujek Charlie

 8. A takie piękne mamy nowe asfalty ….