Na Lubelszczyznę wracają rajdy samochodowe

Miłośników sportów samochodowych czekają niebawem spore atrakcje. Na Lubelszczyźnie odbędzie się Rajd Nadwiślański, którego start już 11 maja.

Rajd Nadwiślański to nowa nazwa Rajdu Mazowieckiego, która została zmieniona ze względu właśnie na miejsce w którym kierowcy będą rywalizować. Aby skrócić czas dojazdu do odcinków specjalnych baza rajdu zostanie przeniesiona do Puław, które to będą służyły jako strefa serwisowa. Niewątpliwie kierowców jak i kibiców usatysfakcjonuje trasa rajdu: malownicze tereny, zróżnicowane nawierzchnie oraz niezwykle widowiskowe odcinki specjalne. To wszystko z pewnością spowoduje, że na trasie zmagań kierowców pojawią się tysiące kibiców.

Początek imprezy nastąpi w piątek 10 maja, gdy pomiędzy 15:00 a 19:00 zawodnicy dokonają prezentacji przed puławskim Urzędem Miasta. Starty zaś odbędą się dzień później, w sobotę 11 maja. Trasa będzie wiodła sprzed puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, skąd zawodnicy przejadą przez Końskowolę, Kurów do Kalenia, gdzie odbędzie się pierwszy z odcinków specjalnych. Następnie przez Piotrowicę i Drzewce do Wąwolnicy gdzie swój początek ma drugi OS – Celejów. Po nim kierowcy będą zmagać się na trasie do Wilkowa, gdzie zawodnicy sprawdzą się na trzecim z odcinków specjalnych. Meta rajdu znajduje się w Puławach, a kierowcy dojadą tam przez Kazimierz Dolny.

Niezwykle widowiskowe dla kibiców będą odcinki specjalne, zwłaszcza OS Celejów i OS Wilków, gdzie podziwiać będzie można zarówno szybkie, proste odcinki, jak i zdecydowanie trudniejsze, techniczne fragmenty trasy rajdu. Na 8 kilometrowej trasie OS Celejów najbardziej widowiskowa będzie z pewnością pętla wokół miejscowości Rąbów, zaś blisko 15-kilometrowy OS Wilków prowadzić będzie malowniczymi trasami z Wrzelowa do Wilkowa w tym przejazd po kilkudziesięciometrowej skarpie nad Wisłą.

Trasy trzech odcinków specjalnych, będą pokonywane dwukrotnie. Pierwszy raz w porannej, zaś drugi w popołudniowej pętli. Jako że znajdują się one w niewielkich odległościach zarówno od siebie, jak i od strefy serwisowej to każdy z miłośników rajdowych zmagań będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Każda pętla Rajdu Nadwiślańskiego to niespełna 36 kilometrów oesowych, i zaledwie 106 kilometrów tras dojazdowych. Cały rajd mierzy łącznie blisko 300 km, a walka na odcinkach specjalnych rozegra się w promieniu 35 kilometrów od bazy w Puławach.

Na naszym portalu już niebawem pojawią się wszystkie szczegółowe informacje dotyczące rajdu, dokładne trasy odcinków specjalnych oraz podamy najlepsze miejsca dla kibiców, którzy zainteresowani będą podziwianiem zmagań zawodników.

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8342zł 0.52%
  • GBP 5.2727zł 0.6%
  • EUR 4.5627zł 0.66%
  • CHF 4.1473zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja