690 680 960

Na kilku przejściach dla pieszych w Lubartowie będzie bezpieczniej. Pojawi się dodatkowe oświetlenie

Trzy ruchliwe przejścia dla pieszych w ciągu ul. Lubelskiej w Lubartowie zostaną dodatkowo oświetlone. Prace rozpoczną się już niebawem i w połowie grudnia inwestycja ma być już gotowa.

W Urzędzie Miasta Lubartów podpisana została umowa dotycząca poprawy bezpieczeństwa na niektórych przejściach dla pieszych. Chodzi o trzy lokalizacje w ciągu ulicy Lubelskiej: przy pizzerii Da Vinci, przy dawnej Stokrotce oraz obok Galerii Topaz. Na każdym z tych przejść notowany jest duży ruch pieszych oraz dość często dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji drogowych.

Mieszkańcy wielokrotnie poruszali ten problem wskazując, że szczególnie po zmroku bezpieczeństwo pieszych jest tam zagrożone. Zgłoszony został w tej sprawie również projekt w Budżecie Obywatelskim. W końcu zapadła decyzja o przeznaczeniu na ten cel środków.

Wykonawca będzie miał za zadanie rozbudować podwieszone oświetlenie przejść, zakres prac obejmie m.in. roboty ziemne, ułożenia przewodu zasilającego oraz montaż słupów oświetleniowych z oprawami LED. Koszt instalacji to blisko 52 tys. zł. Czas na jej zrealizowanie wyznaczono do 18 grudnia.

(fot. Google Street View)

6 komentarzy

  1. Na niektórych mistrzów kierownicy to najlepsze byłyby zapory wysuwające się z jezdni, a i tak by ich nie zauważyli, albo próbowali ominąć.

  2. Tam co 100/150 metrów przejście to chyba trzeba albo pozostałe 20 zlikwidować albo też doświetlić.

  3. To niech zlikwidują pozostałe przejścia, a nie co kilkadziesiąt metrów będą światła. Tam i tak jest ciężko przejechać, miasto jest zakorkowane, bo co chwile jest przejście dla pierwszych, którzy często uważają, że zawsze mają pierwszeństwo, szczególnie młodzi którzy zamiast się rozejrzeć to patrzą w telefon

  4. Szczególnie po zmroku widać co jest przyczyną – czarne ubrania i zero odblasków. Miasto zakorkowane, bo jeżdżą dekle 30/h i przez to piesi chodzą jak po deptaku. Wystarczy jechać 50 i nie ma korków a piesi dwa razy zastanowią się czy wejść przed samochód. Sprawdzone wielokrotnie w praktyce.

Kursy walut

  • USD 3.9478zł -0.68%
  • GBP 5.0066zł -0.26%
  • EUR 4.3327zł -0.49%
  • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas