Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Na jezdni leżał rower, w pobliżu znajdował się potrącony rowerzysta. Życia mężczyzny nie udało się uratować

Trwa ustalanie okoliczności tragicznego w skutkach sobotniego wypadku drogowego w Starym Uścimowie. Nie żyje 53-letni rowerzysta.

W sobotę wieczorem policjanci z Lubartowa otrzymali zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty w miejscowości Stary Uścimów. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego o raz policja.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący volkswagenem polo podczas wymijania się z dwoma pojazdami jadącymi z naprzeciwka, miał najechać na leżący na osi jezdni rower. Kiedy zatrzymał pojazd, by sprawdzić co się stało, zobaczył leżącego nieopodal mężczyznę. Kierujący volkswagenem podjął próbę reanimacji poszkodowanego, zadzwonił też na numer alarmowy.

Z ustaleń policjantów wynika również, że przed oplem, z którym wymijał się volkswagen, poruszał się najprawdopodobniej pojazd typu suv, który w miejscu, gdzie doszło do wypadku, miał wcześniej wykonać manewr omijania. Kierujący tym pojazdem odjechał w kierunku Orzechowa.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

10 komentarzy

 1. szkoda człowieka. ciekawe czy miał oświetlenie z tyłu, bo wieczorem odblaski nie wystarczą…

 2. Wieczorem jak ktoś ma odrobinę wyobrazni i instynktu samozachowawczego ,to nie pcha się rowerem na drogę gdzie jedzą auta

  • Całe życie jezdżę chodnikami. Ostrożnie, spokojnie i bardzo uważam na pieszych (zwłaszcza dzieci). Właśnie dlatego i żadne prawo i kary tego nie zmienią.
   To dla tych co wierzą, że życie istnieje tylko zgodnie z przepisami, akurat uchwalonymi przez ludów, które nawet nie wiedzą nad czym głosują.

  • Po zmroku sami wariaci jeżdżą samochodami? Nie bardzo rozumiem tok rozumowania. Trzeba na pewno zadbać o odpowiednie oświetlenie, A jakie poza tym ma znaczenie pora dnia?

 3. Ach Antoni jakiś ty mądry człowiek.

 4. Czy był trzeźwy ten rowerzysta? Czy miał oświetlenie w rowerze? Może się przyczynił swoją brawura do tego wypadku.

 5. Antoni ma rację .Osobiscie wolę zapłacić mandat i też jezdzę chodnikiem zycie wiecej warte niż jakiś tam mandat ,którego jak na razie nigdy nie dostałem ,ale na wsiach chodników zwykle nie ma ,za to nie brakuje rowerzystów po tzw.”spożyciu „

 6. Co to się dzieje…

 7. Jak można komentować cokolwiek nie znając człowieka i snując niewłaściwe posądzenia?!Opamiętajcie sie bo nikt z was nie znal tego świętej pamięci mężczyzny.Był dobrym człowiekiem,pracowitym,niestety samotnym.Najgorsza jest obojętność innych osób wobec takich ludzi.Jak mozna byc tak okrutnym i zwyrodnialym by jezdzic nagannie ze zbyt dużą prędkoscią?!Potrącic i zabić czlowieka nie udzielając mu pomocy i uciekając z miejsca tragedii?!!!!!! Wszystkich pijakow nadzganych nacpanych za kierownicą nie przestrzegających dozwolonej prędkosci powinna policja odrazu pakowac do więzienia bo tacy są zagrozeniem dla zycia ludzkiego!!!!!

 8. Jak można komentować cokolwiek nie znając człowieka za kierownicą i snując niewłaściwe posądzenia?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo