Na dwa miesiące zamkną część Aqua Lublin. Będą trwały prace modernizacyjne

Do drugiej połowy marca niedostępna będzie w pełni część rekreacyjna kompleksu Aqua Lublin. W tym czasie obniżone zostaną ceny biletów, początkowo o 25%, później o połowę.

Od najbliższego poniedziałku, przez blisko dwa miesiące, niedostępna będzie część kompleksu Aqua Lublin. Od razu po feriach zimowych, zarządzający obiektem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, przystąpi do prac modernizacyjnych. Będą one prowadzone w części rekreacyjnej.

W tzw. podbaseniu zostanie wykonana nowoczesna instalacja wentylacji mechanicznej. Inwestycja ma na celu poprawienie jakości powietrza w pomieszczeniach basenów oraz pomieszczeniach technicznych. Ma to kluczowe znaczenie dla funkcjonowania pływalni i utrzymania wysokiej jakości usług największego obiektu wodnej rekreacji w Lublinie.

Prace wiążą się z ograniczeniem dostępności części kompleksu, od 27 stycznia do 23 lutego niedostępna będzie tzw. mała rekreacja, czyli część ze statkiem pirackim i basenami zewnętrznymi. Następnie od 24 lutego do 22 marca wyłączona z użytkowania zostanie tzw. duża rekreacja, czyli część ze zjeżdżalniami i rwącą rzeką.

MOSiR zapewnia, że przez cały okres modernizacji otwarte będą pozostałe części kompleksu: basen olimpijski, saunarium, Gabinet Wellness, a także siłownia FitGym Complex. Dodatkowo na czas inwestycji obniżone zostaną ceny biletów. W pierwszym etapie prac wejściówki będą tańsze o 25%, w drugim etapie o połowę.

(fot. lublin112)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Przygoda przygoda każdej chwili szkoda

  Znowu? Przecież oni tam więcej remontują jak jest to otwarte, a przypominam że Aqua Lublin to gość młoda inwestycja

  • Coś słyszałem, że muszą przebudować system wentylacji bo jest wadliwie zaprojektowany i urządzenia od wilgoci rdzewieją 🙂 Czy ktoś za to odpowie? Pewnie nie.

 2. to jest właśnie „budowanie/bublowanie” po Polsku inwestycja za setki mln złotych i cały czas coś trzeba poprawiać… a co nas nie stać?:/ i tak z każdą rzeczą, drogi, mosty, rury itp itd… ehh

 3. Teraz możecie zwolennicy Żukowej zmiany pogratulować tego wspaniałego nowoczesnego obiektu – który co 6 miesięcy jest zamykany na 2 – 3 miesiące na modernizacje !

 4. Zapraszam do obejrzenia cennika i warunków Aquaparku we Wrocławiu.
  Jest znacznie taniej niż u nas na wsi.

 5. Znowu kupa

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi