Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na drogach układał kłody drzew, o mało nie doprowadził do wypadku. Został nagrany przez ukrytą kamerę (zdjęcia,wideo)

W kompleksie Lasów Kozłowieckich koło Lubartowa na drogach i ścieżkach rowerowych poukładane zostały gałęzie i kłody drzew. Stwarzało to zagrożenie dla zdrowia i życia ich użytkowników. Sprawca został zatrzymany dzięki ukrytym kamerom.

W ostatnich dniach na drogach przebiegających przez Lasy Kozłowieckie pojawiły się konary i gałęzie drzew. Nie był to jednak efekt silnych wiatrów, lecz celowego działania człowieka. Były one ułożone celowo, zarówno na drogach głównych, jak też na ścieżkach rowerowych. Stwarzało to zagrożenie dla zdrowia i życia użytkowników dróg. A przemieszczają się nimi nie tylko pracownicy Lasów Państwowych czy zakładów usług leśnych, lecz tereny te są często odwiedzane przez turystów.

Jak wyjaśniają leśnicy, sytuacja ta o mało nie zakończyła się groźnym wypadkiem. Jeden z podleśniczych chcąc ominąć konar wypadł poza drogę o mało nie uderzając w stojące przy niej drzewa. Dlatego też strażnicy leśni postanowili jak najszybciej zatrzymać sprawcę tych czynów, zanim ktoś w wyniku jego działania zostanie ranny lub straci życie. Oprócz częstszych patroli, do tego celu wykorzystane zostały fotopułapki.

W wytypowanych miejscach zamontowano ukryte kamery, co niebawem przyniosło zamierzony efekt. Jedna z nich zarejestrowała mężczyznę, który wyciągał gałęzie, konary i wierzchołki drzew, a następnie układał je na drodze.

Jak wyjaśnia Jerzy Reja, główny specjalista SL ds. Straży Leśnej RDLP w Lublinie, mężczyźnie grozi teraz odpowiedzialność za narażenie innych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kara za to wynosi do trzech lat pozbawienia wolności. Strażnicy leśni przekazali już śledczym materiały dowodowe w tej sprawie. Na razie nie wiadomo jakie pobudki kierowały sprawcą w momencie popełniania tych czynów.

Na drogach układał kłody drzew, o mało nie doprowadził do wypadku. Został nagrany przez ukrytą kamerę (zdjęcia,wideo)

Na drogach układał kłody drzew, o mało nie doprowadził do wypadku. Został nagrany przez ukrytą kamerę (zdjęcia,wideo)

(fot. RDLP)

14 komentarzy

  1. Jakby nie jechał za szybko to by z drogi nie wypadł tylko wyhamował

  2. Ciekawe czy to ten sam który podpalił kilka ambon w tych lasach. Może redakcja albo któryś z czytelników wie coś o tym? Złapali tamtego podpalacza?

Z kraju