690 680 960

Na drogach rozpoczynają się dzisiaj działania policji. „Okres Wszystkich Świętych to trudny czas dla wszystkich uczestników ruchu drogowego”

W piątek policjanci w całym kraju rozpoczynają działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa zarówno kierującym pojazdami, jak i pieszym, w okresie Wszystkich Świętych. Kierowcy muszą pamiętać również, że zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy.

Jak informują policjanci, okres Wszystkich Świętych to trudny czas dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W tym czasie wiele osób podróżuje na groby bliskich oddalone nawet o kilkaset kilometrów od miejsc zamieszkania.

Okres ten wiąże się ze zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, szczególnie w okolicach cmentarzy. Długi i męczący czas podróży, tworzące się korki na drogach, często panujące niekorzystne warunki atmosferyczne sprzyjają narastaniu zmęczenia. Dlatego też nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego czuwać będą policjanci.

Policyjne działania rozpoczynają się już dzisiaj i potrwają do 2 listopada. Na drogach w całym kraju należy spodziewać się większej liczby patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Ponieważ w wielu miejscach zmieniona zostanie organizacja ruchu, policjanci będą pomagać kierowcom poruszać się w rejonach nekropolii, wskazywać miejsca parkingowe, w razie potrzeby kierować ruchem.

W trakcie działań mundurowi będą również prowadzić kontrole drogowe i sprawdzać, czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości na drogach. Sprawdzą także, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa. Będa zwracać także uwagę na stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących.

(fot. Policja)

10 komentarzy

 1. Czyli: Dla Waszego bezpieczeństwa będą mandaciki

 2. No i wyruszają na drogi statystycznie bezpieczniejsi :)) Trup znowu gęsto się położy

 3. Akcję „Psychiatria stosowana” powinni przeprowadzić w szeregach milicji i zakontraktować od razu miejsca w Tworkach albo Choroszczy.

 4. Znowu będzie dużo zabitych.

 5. A może niech zaniechają tej akcji – będzie bezpieczniej.

 6. No i zaczynamy żniwa na mandaty

 7. Ja z bratem sprzątałem groby w Lubartowie ,jeszcze brat poprosił mnie oto bym zawiózł go do kolegi i gdy jechaliśmy ulicą lipową i gdy dojechałem do obwodnicy Lubartowa akurat panowie policjanci ustawiali się na łapankę przy wyjeździe lub wjeździe na ulice Lipową potem jak wracałem do domu widziałem jak panowie policjanci mieli trzech kierowców więc wszystko idzie tak jak należy :).

 8. Niby dobra akcja , ale tak naprawdę z okazji święta mogliby poprzestać na pouczeniach , a głównie kierować ruchem, żeby go usprawnić .

  • Mandat to najlepsze pouczenie. Pouczenie to nie pouczenie. Pouczani bardzo dobrze wiedzą co robią źle i robią to z premedytacją. A jak nie wiedzą, że robią coś źle – to Karta Woźnicy, Rowerowa czy Prawo Jazdy do zwrotu.

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.3269zł -0.22%
 • GBP 5.302zł -0.63%
 • EUR 4.6069zł -0.31%
 • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas