690 680 960

Na budowie Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie przewróciła się palownica. Na miejscu pracują strażacy (zdjęcia)

We wtorek rano na budowie Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie doszło do groźnego zdarzenia. Podczas prac przewróciła się palownica.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 11 na budowie Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. Strażacy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że przewróciła się palownica.

Na miejsce został zadysponowany pluton chemiczny. Jak nam przekazano, w chwilę po zdarzeniu doszło do wycieku paliwa z maszyny. Po tym jak przewróciła się palownica, zniszczeniu uległ pobliski magazyn, który został zgnieciony. Nie ma obecnie informacji o osobach poszkodowanych.

Operacja stawiania maszyny budowlanej potrwa kilka godzin. Na miejscu jest już dźwig, działają również cztery zastępy strażaków.

(fot. nadesłane, lublin112.pl)

15 komentarzy

  1. a co tam robiła jednostka chemiczna ?

  2. Platforma była sprawdzana na wjeździe i tam gdzie najczęściej się poruszała czyli skręcała co jest niebezpieczne przy tym tonażu Tonaż tej maszyny to nie 20-40t tylko około 120t przy czym nacisk punktowy przy wyciąganiu pala wzrasta o kolejne kilka/kilkanaście ton Według mnie zawsze jest za mało badań (na metr kwadratowy) no i oczywiście ignorancja firm wykonujących platwormy. Tu najczęściej spotyka się firmy w rodzaju jak to napisał Franio. Jednostka chemiczna bo palownica rozpie….ła spawalnię. Więc paliwo+spawanie… wiadomo. Podnoszenie nie potrwa kilka godzin. O nie. Na pewno. Jeśli chodzi o kwestię kompetencji operatora to nie jest gość który wcześniej robił na kombajnie Bizon. Chłopak ma naprawdę duże doświadczenie. Poprostu taki zawód…

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…