Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Myślała, że wygrała samochód. Musiała tylko zrobić opłatę, za jego dostarczenie

Mieszkanka powiatu zamojskiego padła ofiarą oszustów. Kobieta uwierzyła, że wygrała samochód oraz inne wartościowe rzeczy. Jednak, aby je otrzymać, seniorka musiał dokonać wpłaty pieniędzy, tytułem opłat za dostarczenie „wygranej”.

75-latka z powiatu zamojskiego zawiadomiła policjantów o dokonanym na jej szkodę oszustwie. Seniorka powiedziała, że jest fanką światowej sławy muzyka i śledzi różnego rodzaju profile z nim związane. Kiedy przeglądała jeden z tych profili zauważyła, że ktoś napisał do niej informację, że na licytacji dotyczącej muzyka wygrała samochód i inne wartościowe rzeczy. Warunkiem otrzymania nagród było podanie danych i numeru telefonu. 75-latka wskazała je.

Kobieta zaczęła otrzymywać wiadomości z różnych numerów od osób, które podawały się za przedstawicieli firm kurierskich, innym razem za dyrektora generalnego jej ulubionego muzyka, a nawet za samego muzyka. Osoby te potwierdzały, że wygrała samochód i duże pieniądze. Warunkiem otrzymania nagród była konieczność dokonania wpłaty 470 złotych. 75-latka przelała te pieniądze.

W odpowiedzi dostała kolejną wiadomość, że kierowca z adresowaną do niej przesyłką został zatrzymany na granicy i musi dokonać kolejnej wpłaty 1000 złotych. Pokrzywdzona nie zareagowała na tę wiadomość. Po chwili z innego numeru telefonu ponownie dostała wiadomość podpisaną przez „dyrektora generalnego”, który ostrzegł, że ci, co jej każą płacić za paczkę to oszuści.

Sam również polecił dokonać przelewu na kwotę 705 złotych zapewniając, że po tym nagrody bezpiecznie dotrą do 75-latki. Kobieta uwierzyła i wykonała przelew. Kiedy po wpłaceniu pieniędzy ponownie otrzymała wiadomość, że musi dokonać kolejnych wpłat zrozumiała, że została oszukana. Na te informacje już nie zareagowała, przyszła do komendy i o oszustwie powiadomiła policjantów.

(fot. pixabay.com)

7 komentarzy

  1. Światowej sławy muzyk dla tej starszej pani to tylko ktoś ze stajni Rydzyka bo raczej nie Paul MacCartney

  2. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

    Pomysłowość oszustów jest wielka, odwrotnie proporcjonalnie do myślenia oszukiwanych.

  3. Znowu Zamość

  4. ja tez wygralem samochod ale go nie chcialem wiec jestem bogatszy 😀

Wiadomości z info112